Zamknij

Narodowe Czytanie w Tucholi - ZDJĘCIA

12.48, 09.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Najpierw w 2013 roku, w kawiarni Łuczniczka. W późniejszych latach w bibliotece, ale też na tucholskim rynku w towarzystwie... kataryniarza. Przez dwa poprzednie lata nad Głęboczkiem w lokalu "Na lato WinoGrono", a w ostatnią sobotę w urzędzie miejskim. Narodowe Czytanie w Tucholi miało miejsce po raz 10.

Sobotnie czytanie - jeśli odnieść się do wybranego miejsca - nie miało urzędowego charakteru. Na potrzeby akcji zaaranżowano hol ratusza, a w nim zmieściło się ponad 50 osób, w tym większość tych, której zadaniem było przeczytanie fragmentów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. O dobór odpowiednich fragmentów i ról dla zaproszonych gości tradycyjnie dbała Hanna Szramka, dyrektorka Miejskich Biblioteki Publicznej w Tucholi. Ta instytucja od początku organizuje tucholską odsłonę Narodowego Czytania. Na długiej liście czytających pojawiło się mnóstwo osób, których nazywamy "tucholskimi VIP-ami": od władz samorządowych, przez szefów instytucji i firm, po księży. Jak zawsze, był akcent młodzieżowy i.. dziennikarski. Czytał m.in. niżej podpisany redaktor naczelny "Tygodnika Tucholskiego".  Nie sposób klasyfikować, kto z odegraniem ról radził sobie lepiej i gorzej. Jeśli jednak mamy możliwość wskazania, kto w sobotę wyjątkowo błysnął aktorsko występując na "scenie", to warto zwrócić uwagę na popis... farmaceutki, właścicielki apteki Adrianny Nagórki.

(...)

To fragment relacji z Narodowego Czytania, która w pełni dostępna jest w najnowszym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego" (właśnie w sprzedaży). W nim napisaliśmy m.in. o tym, kto zasłużył na tytuł Mistrza i Wicemistrza Narodowego Czytania.

Niżej obejrzysz galerię zdjęć z sobotniego wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%