Zamknij

O tym musisz wiedzieć przed zakupem automatycznego ekspresu do kawy

12:18, 04.05.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez kilku aromatycznych filiżanek kawy. Nie dość, że napój niesie za sobą wiele walorów smakowych to dodatkowo dodaje nam energii i chęci do wykonywania wielu czynności i zadań w ciągu dnia. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby mieć w zaciszu własnego domu własny ekspres automatyczny do kawy. Jaki ekspres automatyczny do kawy wybrać, by służył nam w niezmiennej kondycji przez długi czas?

Ekspres automatyczny do kawy - wygoda, na którą zasługujesz

Ekspres do kawy automatyczny przy pomocy naciśnięcia jednego guzika pozwala na delektowanie się jednym z ulubionych rodzajów kawy. Latte, cappuccino czy espresso to najbardziej popularne rodzaje kaw, które oferują nam automatyczne ekspresy. Ich działanie opiera się na wykorzystywaniu wysokiego ciśnienia, które wtłacza gorącą wodę do pojemnika z kawą, a następnie przelewa do naszego ulubionego kubka czy filiżanki przepyszny, ulubiony czarny napar. By jednak móc cieszyć się jej idealnym smakiem, warto zwrócić szczególną uwagę na parę istotnych elementów ekspresu.

Jaki ekspres automatyczny do kawy wybrać? Parę cennych wskazówek przed zakupem

Przed wyborem konkretnego modelu ekspresu do kawy należy zwrócić uwagę na trzy parametry; ciśnienie, moc oraz rozmiar pojemników.

Moc jest zdecydowanie najważniejszym parametrem każdego ekspresu. Im dany model ma wyższą moc, tym szybciej będzie przygotowywał wybraną przez nas kawę. Na rynku dostępne są modele o mocy w przedziale 800-1600W. Wybór zależy od zasobności naszego portfela.

Bardzo ważne jest także ciśnienie. Ekspres automatyczny do kawy będzie patrzył aromatyczną kawę o wyrazistym smaku dzięki wysokiemu ciśnieniu. Najlepiej, jeśli ekspres generuje ciśnienie o wartości co najmniej 9 barów. Taka wartość jest już wystarczająca, by przygotować mocne espresso.

Kluczowy jest także rozmiar pojemników na wodę oraz na kawę. Większe rozmiary sprawiają, że nasz ekspres automatyczny do kawy musimy rzadziej uzupełniać. Należy jednak pamiętać, że kilkudniowa woda, która jest w ekspresie nie nadaje się już do spożycia. Dlatego trzeba dbać o higienę i czystość każdego dnia.

Ekspres do kawy automatyczny gości w wielu domach oraz biurach. By jednak spełnił nasze oczekiwania i podarował nam błogą chwilę wytchnienia każdego dnia, warto wybrać model, który sprosta naszym oczekiwaniom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%