Zamknij

Kontener na gruz zamów jeszcze przed rozpoczęciem remontu!

14:28, 28.04.2022 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Jeśli decydujesz się na remont czy prace budowlane, to jako swoisty zarządca prac jesteś odpowiedzialny za cały proces przygotowawczy, który musisz wykonać przed przystąpieniem do faktycznych robót. Częścią tego procesu jest zorganizowanie pojemnika, do którego ekipy remontowe będą mogły wyrzucać gruz. Odpadów remontowych nie można bowiem składować gdzie popadnie - nawet w pojemnikach na odpady komunalne! W myśl litery prawa, gruz i odpady remontowe należy umieszczać w odpowiednio do tego przystosowanym kontenerze, a następnie zutylizować. Z pomocą przychodzą firmy profesjonalnie zajmujące się wywozem gruzu - przeciętny obywatel mieszkający w bloku czy kamienicy, gdzie mieści się remontowane mieszkanie, raczej nie posiada na własność kontenera na gruz, opcja wynajmu jest więc wtedy jedynym rozwiązaniem.

Utylizacja i recykling gruzu

Firmy, które na co dzień zajmują się odbiorem gruzu, mają dopracowany plan działania i wysoce wykwalifikowany personel. Twoim zadaniem jest jedynie złapać za telefon, zadzwonić i zamówić odpowiedniej wielkości kontener z dostawą pod wskazany adres w konkretnym dniu. Pracownik przyjeżdża samochodem dopasowanym do wymogów urbanizacyjnych (na przykład takim, który zmieści się w wąskiej bramie kamienicy) i zostawia kontenery na gruz na wyznaczonym miejscu.Co, jeśli kontener się już zapełni? W umówionym czasie lub po zapełnieniu pojemnika zostanie on odebrany przez pracownika, a zawartość poddana utylizacji i recyklingowi. Na czym taki proces polega? Recykling to w zasadzie odzysk surowców wtórnych, które są następnie odpowiednio oczyszczane i ponownie wykorzystywane w produkcji nowych produktów – plastiku, metalu itp. Recykling gruzu to działanie składające się z wielu etapów. Rozpoczyna się ono od oczyszczenia gruzu z zabrudzeń, przy użyciu maszyn zwanych przesiewaczami. W następnym kroku kruszarką rozdrabnia się materiał na kruszywo, które można przeznaczyć do ponownego wykorzystania:

• do utwardzania gruntu

• jako podsypka pod kostkę brukową

• do budowy torowisk

• do wzmocnienia fundamentu budynków

• do budowy nawierzchni np. na boiskach sportowych

• przy produkcji zaprawy budowlanej.

Prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz składowanie i recykling odpadów budowlanych pomagają w prawidłowym rozwoju gospodarki odpadami oraz w dbaniu o środowisko.

Chcesz zamówić kontener?

Zamówienie kontenera jest łatwe! Aby zamówić kontener na gruz w Warszawie wystarczy wysyłać e-mail lub skontaktować się z telefonicznie z odpowiednią firmą. Wynajmem kontenerów i profesjonalnym wywozem gruzu zajmuje się firma Gruzo, której ofertę przejrzeć można na stronie https://gruzo.pl/. Jej zaletami są: bardzo dobry kontakt z Klientami, szybkie odpowiedzi i dostępność sześć dni w tygodniu. Zgłaszając się po kontener, najlepiej określić, jakiego rozmiaru kontenera potrzebujesz i jakie odpady zamierzasz w nim umieścić. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji lub nie jesteś do końca pewien, spróbuj opisać jaki rodzaj prac będziesz wykonywać i na ilu metrach kwadratowych powierzchni. Pracownicy postarają się najlepiej doradzić, który kontener sprawdzi się przy remoncie u ciebie. Pozostanie już tylko ustalenie miejsca podstawienia kontenera i zamówienie złożone! Kontenery na gruz podstawiane są zwykle na siedem dni kalendarzowych, a formalności ograniczone do niezbędnego minimum.

Podsumowując zatem, jeśli decydujesz się na remont, to przed jego rozpoczęciem ważne są dwie rzeczy, które musisz zrobić. Po pierwsze, znaleźć odpowiednie miejsce na postawienie kontenera na gruz. Im bliżej obiektu remontowanego, tym wygodniej dla ekipy. Pamiętaj by umiejscowienie pojemnika nie blokowało drogi i nie utrudniało dostępu innym mieszkańcom czy służbom. Po drugie, zgłoś się do firmy wynajmującej kontenery i wywożącej gruz celem umówienia podstawienia kontenera i ustaleniu wszelkich szczegółów. O resztę nie musisz się martwić. Transport i utylizacja gruzu będzie w dobrych rękach!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%