Zamknij

Zalety i wady żaluzji drewnianych

15:02, 12.11.2021 | materiały partnera

Żaluzje drewniane cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są w stanie nadać niepowtarzalnego klimatu każdemu pomieszczeniu. To doskonałe osłony przeciwsłoneczne, które charakteryzują się wysoką trwałością i ponadczasowym wyglądem. Jakie są wady i zalety rolet drewnianych? Czy można je stosować w każdym pomieszczeniu?

Jakie są zalety żaluzji drewnianych?

Żaluzje drewniane wykonane są z naturalnego surowca, który tylko podkreśla ich ponadczasowy styl. To produkt w pełni ekologiczny i swoim charakterem podkreślający wygląd każdego pomieszczenia. Żaluzje wykonane z drewna zapewniają nam dużą funkcjonalność. Odpowiednie mechanizmy regulacyjne zastosowane do ich produkcji sprawiają, że w dowolny sposób możemy zmniejszać lub zwiększać ilość światła, które dostanie się do naszego wnętrza.

Wydaje się, że żaluzje drewniane to idealne połączenie pięknego wyglądu z dobrą funkcjonalnością. Zasłonięte, zapewniają pełną anonimowość i nie przepuszczają do wnętrza żadnego światła. Idealnie nadają się do gabinetów, salonów, czy sypialni. Po odsłonięciu tworzą piękną grę świateł, która wygląda niezwykle efektownie.

Decydując się na żaluzje drewniane, zsykujemy niepowtarzalny wygląd, ale też spore możliwości regulacyjne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do otrzymania produktu najwyższej klasy, potrzebne jest zamówienie ich pod konkretny wymiar okien. W sklepach czasem znaleźć można rozwiązania uniwersalne. Są jednak one trudne w montażu i nie są ściśle dopasowane do otworów okiennych. Może to prowadzić do powstania brzydkiego efektu, który zamiast zachwycać, będzie nas straszył.

Czy żaluzje drewniane posiadają jakieś wady?

Żaluzje drewniane wydają się produktem pozbawionym wad. Niestety nie można założyć ich do dowolnego pomieszczenia. Te wspaniałe dekoracje sprawdzą się w każdej sypialni, można je montować w salonach, a nawet kuchniach. Niestety mają słabą odporność na wilgoć. Oznacza to, że ich montaż w łazienkach jest w zasadzie niemożliwy.

W tego typu pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się żaluzje aluminiowe, które być może nie wyglądają tak efektownie, ale nie zmienią swojego wyglądu pod wpływem wilgoci. Ich zaletą bez wątpienia jest fakt, że kupić je można w nieograniczonej palecie kolorów. Bez trudu dopasujemy je więc do każdego pomieszczenia.

Należy pamiętać, że drewno ze względu na swoją naturalność wymaga okresowej konserwacji, która pozwoli przetrwać mu trudne warunki, które powstają przy oknach w trakcie upalnych dni, czy mroźnych nocy. Ze względu, że nie jest to produkt całkowicie bezobsługowy, sporo osób może uważać to za jego wadę.

Czy warto zdecydować się an zakup żaluzji drewnianych?

Zakup żaluzji drewnianych na wymiar to spory wydatek, który może niektórych odstraszać. Nie da się jednak ukryć, że ich wygląd rekompensuje wysoką cenę i zachęca do złożenia zamówienia. Oczywiście do wyboru mamy też żaluzje aluminiowe i dekoracje okienne w postaci zasłon i firanek. Żadna z tych opcji nie doda wnętrzu tyle ciepła, ile żaluzje drewniane.

Pomimo kilku wad wydaje się, że żaluzje drewniane to idealne rozwiązanie, które z powodzeniem założyć można w każdym domu. Wysoka funkcjonalność, niepowtarzalny wygląd i klimat, który dzięki nim uzyskamy, są warte każdych pieniędzy. Można je kupić w wersji wewnętrzne i zewnętrznej. Chcąc podkreślić charakter konkretnego pomieszczenia, warto wybrać wersję wewnętrzną. Być może nie można ich kupić w tak bogatej ofercie kolorystycznej jak żaluzji aluminiowych, ale drewno dostarcza niepowtarzalnych walorów estetycznych, które wybaczą wiele niedogodności - wyjaśnia Krzysztof, właściciel marki CzechRolety: https://czechrolety.pl/kontakt/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%