Zamknij

5 rad, które pomogą Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie

10:17, 11.09.2021 | materiały partnera

Szukasz najkorzystniejszego ubezpieczenia AC? Zatem koniecznie weź pod uwagę 5 naszych porad, dzięki którym podejmowanie decyzji stanie się znacznie łatwiejsze i szybsze.

Skorzystaj z porównywarki AC

Po pierwsze – nie przepłacaj! Na rynku ubezpieczeń istnieje naprawdę sporo firm, dlatego znalezienie najkorzystniejszej opcji wcale nie jest takie proste. Dlatego też bardzo pomocna okazuje się być porównywarka AC. Dzięki niej dowiesz się, gdzie proponowana jest najniższa cena i liczbę korzyści. Do tego skutecznie zaoszczędzisz czas na poszukiwaniu firmy ubezpieczeniowej, gdyż listę ofert uzyskasz już w ciągu kilku chwil.

Sprawdź zakres ubezpieczenia AC

OC jest uregulowane z góry, dlatego nie musisz obawiać się, jaki będzie zakres ochrony. Jednak w przypadku ubezpieczenia AC sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Dlatego już podczas porównywania ofert musisz zwrócić uwagę na to, aby kierować się nie tylko ceną, ale też tym, czym tak naprawdę wyróżnia się oferta. Sprawdź, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci odszkodowanie w przypadku kolizji, którą spowodowałeś czy też w sytuacji, gdy ktoś skradnie Twój samochód bądź też zostanie on zniszczony przez zdarzenie losowe.

Zwróć uwagę na wysokość odszkodowania

Koniecznie dowiedz się, w jaki sposób określana będzie suma ubezpieczenia. Zazwyczaj przybiera ona formę stałą – wtedy brana jest pod uwagę wartość samochodu w dniu podpisywania umowy, lub też zmienną, gdzie wartość określona została w dniu, kiedy dojdzie do powstania szkody. To wszystko znacząco wpłynie na wysokość Twojego odszkodowania.

Wycena

Poza tym duże znaczenie ma również to, na jakich zasadach następuje sama wycena szkody. Przekonaj się, która metoda rozliczania najbardziej Ci się opłaca. Jedną z kluczowych kwestii jest np. to, czy będziesz mógł samodzielnie wybrać warsztat, gdzie będzie mógł być naprawiany samochód w razie gdy dojdzie do kolizji.

Poznaj wyłączenia z ubezpieczenia

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak samo istotne jest zwrócenie uwagi na zakres ubezpieczenia, jak i na to, co zostaje wyłączone z polisy. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dysponuje konkretnym katalogiem, które określa zdarzenia, podczas których polisa AC nie będzie wypłacana. Warto poznać je jeszcze przed podpisaniem umowy.

Zawsze kluczowe jest to, aby mieć wpływ na jak największą liczbę kwestii związanych z polisą AC, bo tylko wtedy będziesz mógł dopasować ją do swoich potrzeb i naprawdę wybrać tę najkorzystniejszą.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%