Zamknij

Jaka nawigacja rolnicza jest najlepsza?

14:26, 07.09.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Stosowanie nowoczesnych technologii stało się w ostatnich kilku latach popularne także w rolnictwie. Coraz większą wagę przykłada się do tego, aby prace wykonywane w polu przebiegały nie tylko szybko i sprawnie, ale także precyzyjnie.

Stosowanie nowoczesnych technologii stało się w ostatnich kilku latach popularne także w rolnictwie. Coraz większą wagę przykłada się do tego, aby prace wykonywane w polu przebiegały nie tylko szybko i sprawnie, ale także precyzyjnie. Rolnictwo precyzyjne, które rozwija się bardzo prężnie daje możliwość korzystania z narzędzi, dzięki którym prowadzenie maszyn rolniczych odbywa się równolegle co pozwala skutecznie wyeliminować wszelkie niedociągnięcia oraz uniknąć pokonywania tej samej trasy przez inne maszyny. Podczas ich prowadzenia stosuje się bowiem coraz częściej nawigacje GPS.

W jaki sposób nawigacja GPS ułatwia prowadzenie gospodarstwa rolnego?

Coraz więcej rolników decyduje się na używanie podczas swojej pracy nawigacji GPS. Wykorzystywane są one już nie tylko w ogromnych gospodarstwach, ale również w tych o mniejszej powierzchni. Nawigacja GPS wykorzystywana jest przede wszystkim w pierwszej kolejności do tego, aby zebrać dane o zróżnicowaniu przestrzennym pola. Zgromadzone dane przesyłane są następnie na urządzenie cyfrowe, takie jak komputer czy tablet, a na ich podstawie powstaje dokładna mapa konkretnego pola uprawnego. Dzięki niej można jasno określić, które części wymagają zastosowania specjalnej pielęgnacji ze względu np. na zagrożenie mniejszymi plonami. Pozwala to na wprowadzenie skutecznych działań, które pomogą zwiększyć urodzaj. Jednocześnie dzięki zebranym i przetworzonym danym można ograniczyć dodatkowe nawożenie czy stosowanie ochrony w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko środki pieniężne, ale także cenny czas.

Nawigacja GPS pomaga także w precyzyjnym prowadzeniu maszyn rolniczych i znacząco zmniejszy stres operatora. Dzięki nawigacji będzie on śledził tor jazdy i w razie jakichkolwiek najmniejszych nawet odchyleń będzie mógł go szybko skorygować. Stosowanie nawigacji jest także bardzo przydatne podczas wykonywania różnego rodzaju oprysków, ponieważ w momencie, gdy skończy się środek bez problemu uda się rozpocząć ponowną pracę od miejsca, w którym wcześniej została ona zakończona.

Jaką nawigację GPS wybrać?

Nawigacja GPS bez wątpienia ułatwia wykonywanie prac polowych. Zapewnia ich precyzję oraz jednocześnie pozwala zminimalizować straty. Na rynku znaleźć można wiele modeli nawigacji, które różnią się od siebie parametrami. Warto jednak szczególnie zastanowić się nad dwoma modelami, których recenzje zostały zawarte poniżej.

Nawigacja Rolnicza GPS Matrix 430 - właściwości oraz zastosowanie

Jest to model, który zdecydowanie polecany jest przede wszystkim osobom, które wcześniej nie korzystały z tego typu rozwiązań w rolnictwie. To urządzenie wyposażone zostało w wiele praktycznych i przydatnych funkcji, a jednocześnie jest dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie - Zapytaj o cenę nawigacji GPS Matrix 430

Jest to więc idealny model do tego, aby zapoznać się z zasadami działania takich urządzeń oraz sprawdzić wszystkie możliwości. Ekran o przekątnej 4,3 cala pozwala na wyświetlenie kolorowego i przejrzystego obrazu. Całe menu jest bardzo intuicyjne więc bez problemu z jego obsługa poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.

Model ten wyposażony jest w funkcję, która wyświetla każde odchylenie od wyznaczonego kursu. Pracę zdecydowanie ułatwia funkcjonalność, dzięki której można sprawdzić, jakie części pola zostały jeszcze do obrobienia. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest także to, że posiada on wbudowany wewnętrzny odbiornik, dlatego może pracować bez zarzutu nawet na obszarach, gdzie jakość sygnału jest bardzo słaba.

Nawigacja Matrix Pro 570 GS - najważniejsze parametry

Nawigacja Matrix Pro 570 GS to kolejny zdecydowanie godny polecenia model nawigacji rolniczej. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5,7 cala. Jest on bardzo czytelny, a także dobrze oświetlony co pozwala na swobodne korzystanie z niego w nawet trudnych oświetleniowo warunkach. Umożliwia także wyświetlanie obrazu w trójwymiarze, co sprawia, że jest to nawigacja, która świetnie sprawdzi się bez względu na ukształtowanie terenu.

Model ten dodatkowo wyposażyć można w moduł z 4 lub 8 kamerami. Na dotykowym ekranie można jednocześnie obsługiwać aż 4 z nich. Nawigację tą można przenosić na inne maszyny, ponieważ jest ona bardzo łatwa w instalacji oraz montażu. Wyposażona jest w stabilny odbiornik sygnału, który sprawdzi się w terenach ze słabym zasięgiem.

Nawigacje GPS to urządzenia, które znacznie ułatwiają wykonywanie prac polowych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie obfitszych plonów o zdecydowanie wyższej jakości. Pozwalają one także zaoszczędzić środki ochrony roślin oraz cenny czas rolników. 

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.Junoszyn 1, 64-130 Rydzynatel: 735 983 686

https://agrotech-junoszyn.pl/teejet/rolnictwo-precyzyjne/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%