Zamknij

Przyszłość bitcoina

13:38, 23.08.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeśli słyszałeś cokolwiek o bitcoin, to prawdopodobnie twoją uwagę zwróciła jego cena, która gwałtownie rośnie lub spada. Traderzy zainteresowani inwestowaniem długoterminowym, powinni zadać sobie jedno pytanie: ile będzie wart jeden bitcoin za 10 lat?

Prognozy dotyczące wartości bitcoina

Dla wysokości wartości bitcoina nie ma gwarancji. Interesującą wizją, którą podzielił się dyrektor generalny MicroStrategy, Michael J. Saylor, jest to, że gdy bitcoin przekroczy wartość rynkową złota, czyli obecnie około 11 tysięcy dolarów, nic go nie zatrzyma.

Saylor uważa, że bitcoin jest zdolny do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej na poziomie $300T w długim terminie. Oczywiście nie podaje daty, bo nikt nie jest w stanie tego zrobić. Mówi o przyszłym celu. Przy kapitalizacji rynkowej $300T, cena bitcoina wynosiłaby około $14 milionów.

Dlaczego wartość bitcoina może wzrosnąć w ciągu najbliższych 10 lat?

Jeśli chodzi o bitcoin, najprawdopodobniej pierwszą kryptowalutę, oto kilka powodów, dla których jej zasięg może wzrosnąć w ciągu najbliższych 10 lat.

Powodem, dla którego cena bitcoina wzrośnie, jest skończona liczba bitcoinów do wydobycia. Istnieje tylko ograniczona liczba bitcoinów na świecie - dokładnie dwadzieścia jeden milionów - więc podaż i popyt doprowadzą do niedoboru i wyższej wartości w czasie.

Około 18.78 milionów bitcoinów zostało wydobytych do tej pory, co oznacza, że 83 procent wszystkich bitcoinów, które kiedykolwiek powstaną, zostało już wprowadzone do obiegu. To pozostawia nieco ponad 2 miliony bitcoinów do wydobycia. Kapitalizacja rynkowa wszystkich bitcoinów będących dziś w obiegu wynosi około 866 miliardów dolarów. Za zaledwie dekadę prawie 97 procent bitcoinów zostanie prawdopodobnie wydobytych. Ale pozostałe 3 procent powstanie w ciągu następnego stulecia, a ostatni bitcoin ma zostać wydobyty około 2140 roku - ponad sto lat później.

Sieć BTC przechodzi co cztery lata przez proces zmniejszania o połowę wielkości nagrody dla wydobywających bloki bitcoin. Jest to proces, który określa się jako bitcoin halving. To skutecznie zmniejsza inflację bitcoina o połowę co cztery lata w kontrolowany sposób, który jest łatwo śledzony przez każdego na całym świecie. Po porównaniu tego z tajemnicami docelowych stóp procentowych banków centralnych wszystko staje się jasne. Dlaczego bitcoin jest określany jako zabezpieczenie inflacyjne? Ponieważ jest on deflacyjny z założenia.

Transakcje Bitcoin odbywają się cyfrowo na blockchainie, co czyni walutę znacznie bardziej trwałą niż typowy dolar lub moneta. Jest to ogromny krok w kierunku cyfrowej łatwości transakcji peer-to-peer.

Technologia blockchain jest niezwykle bezpieczna i wydajna, a programiści codziennie budują nowe narzędzia, aby ją ulepszyć. W rzeczywistości bardzo łatwo jest śledzić i zabezpieczać swoje cyfrowe aktywa dzięki aplikacjom kryptowalutowym, które ułatwiają zrozumienie rynku kryptowalut i inwestowanie w Bitcoin lub inne kryptowaluty. Jednym ze sposobów handlu bitcoinami jest użycie bota tradingowego. Przeczytaj o Bitqt (opinie + recenzja).

Bitcoin jest dostępny dla wszystkich. To prawda, każdy może posiadać bitcoin. Nie jest on przeznaczony wyłącznie dla bogatych inwestorów, nie jest schowany w korporacyjnych biurach finansowych lub oferowany tylko tym, którzy weszli wcześnie na rynek kryptowalut. Jedną z ciekawych rzeczy w bitcoin jest to, że można go kupić w kawałkach, lub satoshis. To otwiera możliwości inwestycyjne dla każdego, kto chce zainwestować. Nie musisz kupić $32,000 Bitcoin - możesz kupić ułamek tego i nadal być w stanie czerpać zyski z inwestycji.

Jak rozpocząć inwestowanie?

Bitcoin jest walutą dla ludzi, stworzoną przez ludzi. Ta kryptowaluta daje inwestorom opcje, które tradycyjny rynek akcji zarezerwował dla bardzo bogatych nielicznych. Wszystkie te czynniki stwarzają szerokie możliwości wzrostu w czasie, a wahania rynku są oznaką tego wzrostu. Rynek kryptowalut oferuje inwestorom możliwości, których nie może zaoferować rynek akcji, dając im szansę na ponowne przemyślenie, jak naprawdę wygląda owocna przyszłość finansowa.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%