Zamknij

Drewniane żaluzje Kraków

11:05, 14.07.2021 | materiały patnera

Każda osoba chce, aby miejsce, w którym musi przebywać przez długi czas było przytulne, wygodne i piękne. Mogą w tym pomóc różne elementy dekoracyjne, jednym z nich są rolety, które wyglądają jak konstrukcja z lamel. Głównym celem jest stworzenie komfortowych warunków: ochrona przed światłem słonecznym i równomierne rozprowadzanie ciepła.

Osłony okienne z materiałów ekologicznych

Produkowane przez nas drewniane żaluzje w Krakowie pełnią ważną rolę we wnętrzu, przyczyniają się do tworzenia harmonii i integralności kompozycji projektowej. Popularność zyskały dzięki bezpieczeństwu ekologicznemu, wygodzie i praktyczności, które są w ciągłej dynamice rozwoju i doskonalenia. Zyskują coraz to nowe funkcje i możliwości, dawno tradycyjne zasłony i tiule pozostały jedynie elementem dekoracyjnym. Żaluzje praktycznie nie różnią się od swoich odpowiedników, z wyjątkiem materiału produkcyjnego - drewna. Zawierają szereg korzyści, w tym przyjazność dla środowiska i niezawodną ochronę przeciwsłoneczną.

Dekoracja i osłona przeciwsłoneczna wnętrza

Jak już wspomniano, zamawiane drewniane żaluzje w Krakowie mają wiele zalet, tworzą w domu przytulną atmosferę. Żaden analog tego nie potrafi. Materiał do produkcji jest pod każdym względem bezpieczny, ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, który nie zawiera szkodliwych chemikaliów i dodatków. W naszej firmie do produkcji drewnianych żaluzji wykorzystujemy drewno lipowe i bambusowe. Można je bezpiecznie zainstalować w pokoju dziecięcym i nie bać się o zdrowie swojego dziecka.

Należy również zauważyć, że drewno liściaste nie zawiera żywicy, która może zacząć uwalniać się podczas pracy, co z kolei prowadzi do konieczności wymiany drewnianych desek. Efekt designerski uzyskuje się dzięki grubości lameli 2-3 mm. Modele z szerokimi lamelami niezawodnie chronią dom przed palącym i szkodliwym bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Rolety wykonane z drewna idealnie wpasują się we wnętrze, nadając mu estetyczny i stylowy wygląd.

Drewniane osłony okienne w nowoczesnym wnętrzu

Coraz rzadziej w nowoczesnych wnętrzach można zobaczyć tiule i grube zasłony. Dziś do dekoracji okien głównie stosuje się żaluzje poziome. Tkanina na oknach to relikt przeszłości, jej obecność pozbawia pokój szyku. Z rzadkimi wyjątkami lambrekiny idealnie pasują do wnętrza, ale nawet w tym przypadku nie można obejść się bez żaluzji, ponieważ pełnią one nie tylko rolę estetyczną, ale także funkcjonalną, regulując strumień światła wpadającego do pomieszczenia.

Ostatnio coraz bardziej popularny jest styl ekologiczny, co oznacza wykorzystanie jak największej ilości naturalnych materiałów. Nasze żaluzje drewniane w Krakowie mogą służyć do podtrzymywania motywów naturalnych. Ale można zobaczyć je również w innych stylach, takich jak: Prowansja, minimalizm, loft, hi-tech. Wynika to z faktu, że drewno jest piękne, praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Uniwersalność żaluzji drewnianych polega na tym, że zapewniają równowagę w każdym projekcie. Tak, więc, dzięki naturalnemu wzornictwu skrzydeł okiennych, luksus klasycyzmu pozbawiony zostanie przepychu, ale jednocześnie przyniesie szlachetność i wdzięk. Atmosfera w pomieszczeniu wykonanym w stylu hi-tech lub minimalistycznym, dzięki drewnianym żaluzjom, stanie się cieplejsza i bardziej relaksująca. Przydałoby się zainstalować takie konstrukcje w gabinecie, aby zmniejszyć poziom napięcia, w sypialni dla zapewnienia komfortu, na balkonie dla większej jedności z naturą.

Projektowanie wnętrz z naturalnymi materiałami

Drewno to popularny materiał, z którego wykonuje się różnorodne elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Poziome drewniane żaluzje w Krakowie są dziś bardzo popularne, pozwalają efektywnie projektować otwory okienne. Zastosowanie takich akcesoriów pozwala nadać pomieszczeniu komfortowy i efektowny wygląd. Wybierając poziome żaluzje drewniane należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowane drewno. Od tego zależy nie tylko wygląd konstrukcji, ale także jej trwałość. Wielu producentów pokrywa drewniane lamele kilkoma warstwami lakieru, aby chronić drewno przed wilgocią i światłem słonecznym. Wysokiej jakości cięcie drewna gwarantuje całkowity brak sęków i innych wad. Zastosowanie oryginalnej konstrukcji sterowania roletami pozwala w łatwy sposób kontrolować strumień świetlny w pomieszczeniu. W większości przypadków żaluzje poziome drewniane są sterowane za pomocą małego plastikowego lub metalowego łańcuszka. Można przesuwać żaluzje w kilku płaszczyznach jednocześnie.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji rolet z drewna

Należy pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko w ten sposób można zapewnić maksymalną trwałość żaluzji drewnianych. Niezależnie od tego, która drewniana żaluzja w Krakowie zostanie wybrana, pielęgnacja lameli pionowych lub poziomych jest bardzo prosta – wystarczy przetrzeć powierzchnię suchą szmatką lub odkurzyć specjalną ssawką. Nie dopuszczać do długotrwałego kontaktu z wodą i wilgotnym powietrzem. Jedyną wadą konstrukcji drewnianych jest wysoki koszt, uzasadniony ceną materiału.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%