Zamknij

Dobry materac w Bytomiu - jak dobrać odpowiedni?

14:11, 26.03.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać odpowiedni dla siebie model materaca. W sklepach dostępny jest naprawdę szeroki asortyment i chociaż od przybytku głowa nie boli, to czasami w praktyce może to stanowić problem. Jak dobrać odpowiedni dla siebie materac? Podpowiadamy.

Krok 1 - wybierz odpowiedni wkład materaca

Pierwszym ważnym parametrem w trakcie zakupu materaca jest wybór odpowiedniego wkładu. Można wybierać głównie między wkładem sprężynowym i piankowym. Modele sprężynowe obecnie dzielą się na kieszeniowe i multipocket. W obu zastosowane jest nowoczesne rozwiązanie, czyli każda sprężyna jest w osobnej kieszonce. W ten sposób zapewniona jest wysoka elastyczność punktowa, a to sprawia, że jest bardzo wygodnie i komfortowo. Innym rodzajem są materace piankowe (termoelastyczne, wysokoelastyczne), które wykonane są z pianki poliuretanowej. Takie materace są bardzo wygodne i zapewniają także dobre podparcie dla kręgosłupa. Klienci mogą także wybierać spośród innych modeli, na przykład materacy lateksowych (polecane alergikom) i hybrydowych (połączenie materaca sprężynowego z piankowym). Materace online na Materacebytom.eu oraz materace online na Materacebielskobiala.pl to miejsca, gdzie można znaleźć szeroki wybór różnych modeli. 

Krok 2 - określ twardość materaca

Poziom twardości materaca ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia zdrowia i wygody. Warto sprawdzić informacje na ten temat na stronie zdrowykregoslup.pl. Każdy materac ma oznaczenie twardości, tj. H1, H2, H3 lub H4. Im wyższy numer, tym twardszy jest dany model. Uznaje się, że twardość materaca należy dobierać przede wszystkim do swojej wagi, a to oznacza, że im wyższa jest waga, tym twardszy materac należy wybrać. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że twardość materaca jest kwestią subiektywną, dlatego też dobrze przetestować kilka modeli i sprawdzić, czy wydają się one twarde, czy miękkie. 

Krok 3 - zastanów się nad dodatkowymi komponentami i pokrowcem

Ostatnim ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na dodatkowe komponenty materaca. Współcześnie renomowani producenci zwykle łączą w jednym materacu kilka elementów, na przykład bazą są sprężyny kieszeniowe, ale poza tym w materacu znajduje się także pianka termo elastyczną i pianka lateksowa. Dodatkowym ciekawym elementem może być sizal, czyli naturalne włókno, które podwyższa twardość materaca. Dla alergików polecane są modele z wykończeniem z matą kokosową, czyli specjalnym materiałem, który podwyższa higienę materaca, zabezpiecza przed namnażaniem się bakterii i roztoczy, a także wspiera cyrkulację powietrza. Przykładowo dla alergików polecane są materace lateksowe z dodatkową matą kokosową. Innym ważnym elementem materaca jest jego pokrowiec. Warto wybrać taki pokrowiec, który spełnia indywidualne potrzeby. Przykładowo pokrowce z technologią Purotex w naturalny sposób chroni przed alergenami. Na tkaninie znajdują się mikrokapsułki z prebiotykami, które stopniowo uwalniają z siebie substancje. W ten sposób zapewniony jest wysoki poziom higieny, a także działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Można także zdecydować się na pokrowiec, który sprawia, że powierzchnia materaca staje się przyjemniejsza i gładsza w dotyku. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%