Zamknij

Nano akwaria – do czego służą?

09:31, 24.11.2020 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszyscy dobrze potrafimy sobie wyobrazić klasyczne akwarium, które widzieliśmy być może w jakimś gabinecie, w filmie czy które posiada nasz znajomy. Może sami pasjonujemy się akwarystyką i posiadamy własny zbiornik, który jest chlubą naszego domu. Akwarium czeto kojarzone jest z prostokątnym, szklanym zbiornikiem, jednak na rynku znaleźć możemy także akwaria innego rodzaju. Jednym z takich przypadków są właśnie nano akwaria.

Co wyróżnia nano akwaria na tle innych?

Nano zbiorniki, jak sama nazwa wskazuje, są niewielkich rozmiarów. To akwaria, które z reguły nie przekraczają 50 litrów pojemności. Ktoś może zapytać, do czego w takim razie służą niewielkie akwaria?

Przede wszystkim, hoduje się w nich niewielkie zwierzęta – najczęściej będą to krewetki, niewielkie ryby lub pojedyncze egzemplarze (tutaj dobrym przykładem mogą być popularne bojowniki) czy też rośliny. Nano akwarium zapewnia takim zwierzętom i roślinom optymalne warunki do rozwoju, będąc jednocześnie łatwym w utrzymaniu dla nas. Mniejszy zbiornik to szybsze czyszczenie, mniejsze rachunki za wodę czy prąd. Nano akwarium będzie odpowiednie dla osób, które nie dysponują wielką przestrzenią, jednak wciąż pragną cieszyć się własnym kawałkiem podwodnego ogrodu.

Nano akwaria w zestawach

W niektórych sklepach możemy zakupić nano akwaria w zestawach. Takie zestawy mogą zawierać pokrywę do zbiornika, system filtracyjny akwarium, oświetlenie LED-owe oraz inne elementy wyposażenia. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści – przede wszystkim kupujemy akwarium z już dołączonym potrzebnym wyposażeniem, które możemy od razu uruchomić i przygotować do wprowadzenia jego mieszkańców. Często kupno zestawu jest także bardziej opłacalne. Nano akwaria w zestawach możemy zakupić na przykład w sklepie Akwarystyczny24.

Nano akwarium do postawienia na biurku

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nano akwarium to niewielkich rozmiarów zbiornik, dlatego może zostać ustawiony tam, gdzie inne akwaria nie zdawałyby egzaminu. Te zbiorniki mogą z powodzeniem stanowić ozdobę w naszym gabinecie czy biurze, znajdując się na biurku czy regale. Ich niewielki rozmiar czyni je także odpowiednimi na prezent dla starszych dzieci (oczywiście konserwacja akwarium i dbanie o jego mieszkańców zawsze powinno odbywać się pod nadzorem dorosłego). Nano akwaria to świetna alternatywa dla tych, którzy pragną mieć swoje niewielkie akwarium i codziennie cieszyć się jego kolorami i życiem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop