Zamknij

Remont w łazience i napinane sufity: czy warto?

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Łazienka to pomieszczenie o dość agresywnym "środowisku" w stosunku do materiałów wykończeniowych. Wysoka wilgotność, para, bezpośrednie zawilgocenie powierzchni, spadki temperatury, nie zawsze dobra wentylacja - wszystkie te czynniki wymagają przemyślanego podejścia do kwestii wykończenia i wystroju tego pomieszczenia. Wyboru należy dokonać wyłącznie na korzyść niezawodnych, trwałych i odpornych na wilgoć materiałów.

Jakie napinane sufity nadają się do łazienek?

Wybierając sufit napinany do łazienki, warto zdecydować, z jakiego materiału będzie wykonany. W takim przypadku płótna z tkaniny nie będą działać - nie są zbyt odporne na wilgoć i parę. Natomiast folia PVC ma zwiększoną odporność na wilgoć, a dzięki specjalnym powłokom antyseptycznym nie rozwijają się na niej różnego rodzaju grzyby i pleśń. Ponadto taki sufity napinane Olsztyn to idealna ochrona przed zalaniem pochodzącym od sąsiadów z góry. W przypadku wystąpienia takiej uciążliwości woda będzie zatrzymywana przez napinany sufit aż do jej opróżnienia (przez otwór na żyrandol lub lampę). A co najbardziej warte zauważenia - po spuszczeniu wody sufit w łazience nabierze swojego pierwotnego kształtu w pół godziny, tak jakby zalanie nie miało miejsca. 

Dodatkowo sufit w łazience z PVC posiada takie oto zalety:

  • Higieniczność i łatwość czyszczenia, właściwości antystatyczne;
  • Możliwość ukrycia przewodów elektrycznych i innych mediów;
  • Dostępność różnorodnych rozwiązań dekoracyjnych, które pozwalają na zastosowanie technologii we wnętrzach o dowolnym stylu.

Jeśli nie masz pomysłu na sufit napinany w łazience, skontaktuj się  doradcą firmy OTOmistrz. Galeria sufitów napinanych zrealizowanych już przez naszych pracowników stanie się dla Ciebie źródłem kreatywności. A jeśli posiadasz własne inspiracje na sufity napinane Elbląg w łazience, chętnie wcielimy je w życie!

Obowiązkowe wymagania wobec montażu napinanych sufitów w łazienkach

Podstawowe wymagania odnośnie sufitów napinanych w łazience przedstawiają się następująco:

  • Materiał, z którego wykonane są sufity napinane w łazience musi być całkowicie wodoodporny, jak i odporny na wilgoć;
  • Materiał płótna sufitów w łazienkach powinien być wysokiej jakości, nie przyciągać kurzu, nie tworzyć kondensacji, zacieków solnych i pleśni na powierzchni;
  • Sufit napinany do łazienki nie powinien mieć ograniczeń w montażu w pomieszczeniach o dowolnej wielkości;
  • Materiał sufitu napinanego w łazience musi spełniać normy bezpieczeństwa środowiskowego;
  • Konstrukcja sufitu napinanego w łazience musi być ognioodporna;
  • Podczas montażu sufitu napinanego w łazience należy zadbać o zachowanie małej powierzchni pod sufitem napinanym, w której można ukryć widoczne elementy instalacji (okablowanie elektryczne, węże klimatyzacyjne itp.);
  • Urządzenia elektryczne powinny być łatwo wbudowane w konstrukcję sufitu napinanego w łazience.

Zamawiając montaż sufitów napinanych w łazience w firmie OTOmistrz możesz być pewien, że otrzymasz wykonanie wysokiej jakości z firmową gwarancją - po średniej cenie rynkowej, bez przepłacania. Oferujemy najlepsze sufity napinane Gdańsk do łazienek - przekonaj się o tym osobiście!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop