Zamknij

iPhone 8 czy 8 PLUS

15:16, 08.07.2020 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Smartfony od giganta Cupertino cieszą się niesłabnąca popularnością. Na premierę nowych modeli czeka się z niecierpliwością.

Telefony z logo nadgryzionego jabłuszka to połączenie designu z funkcjonalnością. A do tego modele są wyróżniają się pod względem technologicznym. Jaki iPhone wybrać? Dziś pod lupę bierzemy dwa: iPhone 8 i 8 plus.

iPhone 8 czy 8 plus – procesor, wyświetlacz

Na samym początku patrzymy na obudowę. Nie ukrywajmy, ale oba modele są do siebie podobne i niezbyt różnią się od starszego modelu. Wprowadzono tu jedynie kosmetyczne poprawki. Zarówno ósemka, jak i 8 plus dysponują matrycami IPS. Zastosowana technologia TrueTone poprawia parametry wyświetlanego obrazu w odniesieniu do warunków oświetleniowych.

Co więcej, mamy do czynienia z wystarczająco ostrym obrazem i naprawdę wiernym odwzorowaniem kolorów. W tej kwestii smartfony z logo nadgryzionego jabłuszka są świetne. Ekrany te wspierają także obraz HDR również w standardzie Dolby Vision. Jednak ekran w ósemce ma przekątną 4,7 cala i rozdzielczością 1334 x 750, a w iPhone 8 Plus 5,5 cala oraz 1920 x 1080 pikseli.

To dość spora różnica. Zarówno w iPhone 8, jak i 8 Plus sercem jest A11 Bionic, a wszystkim zarządza iOS 11. To niezwykle wydajny procesor, który gwarantuje płynną i szybką pracę na urządzeniu. W ósemce mamy 2 GB RAM, a w 8 Plus już 3 GB RAM.

iPhone 8 czy 8 plus - aparat, bateria i inne

W iPhone 8 i 8 plus jest ta sama przednia kamerka 7 Mpix z obiektywem o przysłonie f/2.2 oraz możliwością doświetlania kadru za pomocą ekranu. Z tyłu mają aparat główny 12 Mpix z f/1.8, optyczną stabilizację obrazu oraz flash True Tone z czterema diodami LED.

Jednak iPhone 8 Plus oferuje dodatkowo drugi aparat z teleobiektywem o świetle f/2.8. Oba modele doskonale radzą sobie ze zdjęciami w dzień. Niestety w nocy, fotografie nie wychodzą zbyt dobrze. Modele wyposażono w różne baterie. Mniejszy flagowiec ostał akumulator o pojemności 1821 mAh.

Natomiast w większym znajdziemy baterię 2675 mA, co zapewnia dłuższą pracę urządzenia. W obydwóch smartfonach znajdziemy standard szybkiego ładowania oraz bezprzewodowego Qi. Atutem obu modeli jest to, że obudowy posiadają odporność na wodę (do 30 minut) i kurz. Spełniają one normę IP67.

Oba modele można pochwalić za nagłośnienie. Jakoś dźwięku jest świetna! W obu modelach zastosowano czytnik linii papilarnych Touch ID. To opcja dla tych, którzy nie są przekonani do Face ID.

iPhone 8 czy 8 PLUS – który wybrać?

Trzeba przyznać, że oba modele to dobre smartfony i spokojnie spełnią oczekiwania nieco mniej wymagających użytkowników. Zarówno iPhone , jak i 8 plus są naprawdę solidnie wykonane, mają świetny ekran, dobre aparaty i doskonałą wydajność. Tak naprawdę nie różnią się zbyt mocno od siebie .

IPhone 8 jest dostępny w niższej, bardziej przystępnej cenie. Będzie wiec idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają innowacyjnego telefonu, ale nie za miliony monet. Choć plus także nie należy do najdroższych i z pewnością będzie cieszył się popularnością jeszcze długo. Wersja 8 plus na pewno wygrywa pod względem baterii.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop