Zamknij

Gdzie warto wybrać się na Mazury?

10:12, 06.05.2020 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polska jest krajem pięknym i często niedocenianym. Do zaoferowania ma bardzo wiele. Są to zarówno bogate, historyczne miasta, jak i wspaniałe krajobrazy i widoki. Tak naprawdę miejsca warte zobaczenia znaleźć można w każdym zakątku naszego kraju.

Nie ma województwa, którego nie warto byłoby odwiedzić i w którym nie można wypocząć. Jednym z miejsc, na które szczególnie zwrócić uwagę jest kraina tysiąca jezior - Mazury. Charakteryzuje się ona nie tylko wieloma zachwycającymi jeziorami, ale i pięknymi lasami, ciekawą infrastrukturą i wieloma atrakcjami. 

Mazury - jakie miejsca warto odwiedzić?

Do miejsc, które chwalone są przez turystów i mieszkańców należą:
• Piramida w Rapie  (grób pruskiej rodziny),
• Święta Lipka (drzewo, na którym zgodnie z legendą pojawia się twarzy Maryi),
• Pałac w Drogoszach (pałac hrabiów),
• Mosty w Stańczykach (są to dwa równoległe mosty, które biegną nad doliną).

Następnymi miejscami, które cieszą się dużą popularnością, jest Pałac w Sztynorcie oraz Bunkry Mamerki. Pałac w Kętrzynie także ma wielu oglądających i nie ma się czemu dziwić. Został on wybudowany w 14 wieku na wzgórzu ponad rzeką. Prezentuje się pięknie i nakłania do refleksji.

Kanał Mazurski jest kolejną atrakcją w krainie tysiąca jezior. Ma on ponad 50 km długości i łączy w Obwodzie Kaliningradzkim rzekę Łynę i Jezioro Mamry. Dla zwiedzających na Mazurach dostępna jest także Twierdza Boyen (która miała blokować wkraczanie rosyjskich wojsk na dany teren) oraz Wilczy Szaniec (siedziba Hitlera).

Obok wymienionych miejsc trudno przejść obojętnie. Poza nimi, chlubą Mazur są piękne, czyste jeziora. Bez wątpienia Śniardwy i Mamry (największe jeziora w Polsce), zobaczyć powinien każdy.

Do jakich miast zawitać?

Sercem Mazur bez wątpienia jest Giżycko. Jest to stolica żeglarstwa, dlatego wszelkie wodne atrakcje (kajaki, łodzie, rowery wodne) są dostępne na każdym kroku. To właśnie w Giżycku udostępniona dla turystów jest wspomniana powyżej Twierdza Boyen, która uznawana jest za jedną z najbardziej zachowanych zabytków militarnej architektury. W Giżycku nie brak także innego rodzaju atrakcji - lato tętni życiem, organizowane jest wiele koncertów i zabaw.

Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem jest Ryn, położony nad Jeziorem Ryńskim. Wiele osób twierdzi, że jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Główną atrakcją miasta jest Zamek Krzyżacki. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Mrągowo. Jest ono znane przede wszystkim ze słynnego Miasteczka Mrongoville oraz Pikniku Country. Nie brak tu także atrakcji dla miłośników historii - Wieża Bismarcka oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego stoi otworem.

Dla osób ceniących spokój i żagle idealnym miejscem będą Mikołajki. Miasto to nazywane bywa perłą Mazur i nie bez powodu. Leży ono w przesmyku dwóch jezior - Tałty i Mikołajskim. Turystów zachęca wioska żeglarska, a także zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski. W Mikołajkach odwiedzić można także Muzeum Reformacji.

Do polecanych miejsc, mających w swojej ofercie wiele atrakcji należą także: Ostróda, Węgorzewo, Iława czy Pisz. Kraina tysiąca jezior warta jest zobaczenia. Nawet jeden weekend spędzony w tej krainie pozwala wypocząć i nabrać nowej energii.  Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego hotelu.

Urlop na Mazurach możesz spędzić w HotelStBruno.pl, gdzie w pełni wykorzystasz możliwość odpoczynku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop