Zamknij

Zawody z podróżami

15:30, 05.09.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Chyba nie ma osoby, która nie jest przynajmniej odrobinę ciekawa świata. Jednak najwięksi zapaleńcy i podróżnicy na pewno nieraz chcieli przełożyć swoje pasje na pracę. Jest dla nich szansa, bo na dzisiejszym rynku jest trochę propozycji związanych z podróżowaniem.

Stewardesa

To idealna propozycja dla niebojących się latać. Każdy dzień można spędzić w innym mieście lub państwie. Linie lotnicze często poszukują do obsługi do swoich samolotów i oferują wysokie zarobki oraz krótsze lub dłuższe trasy. Często ciężka i długa praca na pokładzie zostaje wynagrodzona pobytem w ciekawym miejscu i oczywiście na koszt pracodawcy. Z tego powodu, wielu kandydatów stara się o zatrudnienie w liniach arabskich. To też świetna propozycja dla osób znających kilka języków i nielubiących monotonii.

Pilot wycieczek

Turyści często myślą, że pilot wycieczek ma nieustanne wakacje, ale wcale tak nie jest. Oczywiście jest to ciekawa oferta pracy, można się wiele się nauczyć i poznać. Wśród wymagań znajduje się np. doskonała znajomość miejsc, w które piloci zabierają turystów. To również osoby, które muszą zawsze zachować zimną krew w sytuacjach kryzysowych, gdy trzeba zadbać o komfort podopiecznych. Pilotami zostają wszyscy, którzy marzą o odwiedzeniu egzotycznych miejsc i potrafiący ciekawie o nich opowiadać.

Biuro podróży

To nadal popularne miejsca pracy dla pasjonatów podróży zarówno bliższych, jak i dalszych. Właścicielami często są byli piloci wycieczek, którzy znają wszystkie standardy, zasady i branżę, bo na własne oczy przekonali się jak wygląda organizacja wycieczek oraz na własnej skórze testowali różne trasy, czy hotele. Całą wiedzę starają się przekazać swoim pracownikom, którzy dbają o komfort swoich klientów i organizują wszystko od zera. Wymagana jest komunikatywność, chęć rozwoju i odpowiedzialność.

Dziennikarz podróżniczy

Dobrym sposobem na zarabianie jest opisywanie swoich wędrówek. Dzięki nim inni mogą poznać świat nie wychodząc z domu. Jednak trzeba pamiętać, że aby, osiągnąć sukces potrzebny jest dobry pomysł i żeby nie było to nudne i wtórne. Wiadomo, że nie zyskamy dużo odbiorców, jeśli będziemy to robić jak np. nauczyciel na lekcji w szkole, któremu rzadko udaje się wszystkich zainteresować. Podobnie pracuje reporter. Jeśli działamy z ramienia jakiejś redakcji – ona zawsze zadba o nasz komfort w podróży, opłaci wszystko i pomoże w razie problemów. Istnieją też możliwości dofinansowań np. unijnych na wyprawy.

https://www.pracuj.pl/praca/tuchola;wp

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop