Zamknij

Jak zwiększyć szanse na kredyt?

09:07, 29.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Uzyskanie kredytu nie zawsze należy do prostych zadań. Jeśli nasza zdolność kredytowa podlega wątpliwościom, to musimy liczyć się z możliwością odmowy ze strony banku. Nie ma w tym nic dziwnego – kredytodawca musi dbać o bezpieczeństwo swoich interesów. Osoba, która nie jest w stanie wykazać, że przy swoich zarobkach potrafi pokryć miesięczne raty, nie stanowi pożądanego klienta. Niektóre pożyczki, jak choćby kredyt konsolidacyjny posiadają o wiele niższe wymagania, gdyż z założenia mają służyć osobom zadłużonym.

Co bierze się pod uwagę przy zdolności kredytowej?

Każdy bank posiada nieco odmienny system, kiedy w grę wchodzi ocena zdolności kredytowej klienta. Istnieją jednak pewne uniwersalne wyznaczniki, które są niemal zawsze brane pod uwagę. Mowa tutaj o:

  • Zarobkach
  • Historii kredytowej
  • Stałym zatrudnieniu
  • Posiadanym majątku
  • Stanie cywilnym

Pierwszym i najbardziej oczywistym czynnikiem są w tym przypadku zarobki. Odliczając rzeczy takie jak koszty życia, rachunki oraz utrzymanie, banki uzyskują przychód netto danej osoby. Porównując go z ewentualnymi, miesięcznymi ratami za kredyt, są one w stanie oszacować, czy klient posiada wystarczające zarobki na wypełnienie swojej części umowy.

Niezwykle ważna jest także osobista historia kredytowa. Rejestruje ona nasze poprzednie pożyczki oraz to, na ile sumiennie się z nich wywiązywaliśmy. Długi i opóźnienia w spłatach świadczą o nas negatywnie, dlatego nie są one w tym dokumencie mile widziane. Rzecz jasna, są pewne czynniki łagodzące przeszłe zadłużenie, jak choćby prawidłowo przeprowadzony kredyt konsolidacyjny.

Jak zapewnić sobie kredyt?

Jeśli bardzo zależy nam na pozytywnej odpowiedzi banku, najpierw musimy skierować się do fachowców. Firma https://www.banksecrets.eu/lv/ może pośredniczyć pomiędzy nami a kredytodawcą, skutecznie zwiększając nasze szanse na kredyt. Za pomocą Akredo możemy wyliczyć te obszary, w których nie spełniamy wymagań, a następnie popracować nad optymalizacją naszych dochodów czy zmianą formy zatrudnienia, aby lepiej prezentować się przed przedstawicielami banku.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone