Zamknij

Montaż i demontaż maszyn i linii produkcyjnych

14:58, 30.03.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:58, 30.03.2021

Głównym zadaniem ekipy zajmującej się montażem maszyn jest przygotowanie urządzenia do pracy. Wbrew pozorom, montaż to dosyć skomplikowane przedsięwzięcie, więc warto zatrudnić do tego celu profesjonalną firmę. Maszyny produkcyjne to kosztowne urządzenia, a prawidłowe obchodzenie się z nimi wymaga dużego doświadczenia i odpowiednich umiejętności.

Kiedy warto skorzystać z montażu maszyn?

W znakomitej większości przypadków z montażu maszyn korzysta się w dwóch sytuacjach - kiedy przenosimy stare urządzenia oraz kiedy włączamy nowe specjalistyczne instrumenty do pracy naszego zakładu. Po firmę zajmującą się montażem i relokacją maszyn warto zadzwonić więc, jeśli planujemy przeprowadzkę zakładu, przemeblowanie czy też po zakupie nowego urządzenia.

Jak wygląda proces montażu maszyn?

Wbrew pozorom, samo przeniesienie maszyny i ponowne jej podłączenie to dopiero początek. Relokacja i montaż maszyn to złożony proces, a im bardziej zaawansowane urządzenia, tym więcej zaangażowania wymaga ich przeniesienie i podłączenie. W firmie lewandowska-dzwigi.pl cały proces przebiega w następujący sposób.

  • Jeszcze przed samym demontażem pracownik firmy zapoznaje się z całą dokumentacją techniczną, maszyna jest także bardzo starannie przygotowywana do całego zabiegu.
  • W zależności od tego, czy zależy nam na relokacji maszyny, czy też wdrożeniu nowego aparatu, pierwszym krokiem będzie demontaż urządzenia i dostarczenie go pod wskazane miejsce, włącznie z zapakowaniem oraz wyładunkiem przyrządu.  

  • Następnie specjaliści zajmą się montażem urządzenia we wskazanym punkcie. W tym celu również posługują się wspomnianą wcześniej dokumentacją, tak żeby cały proces przebiegł możliwie sprawnie.

  • Kolejny krok montażu maszyn to ich konfiguracja. Będzie ona obejmować połączenie maszyny z innymi przyrządami, a także, jeśli jest taka konieczność, połączenie jej z oprogramowaniem albo innymi mediami niezbędnymi do jej działania oraz kalibrację, kotwiczenie i poziomowanie urządzenia.

  • Na koniec ekipa montażowa uruchamia maszynę i sprawdza, czy wszystkie ustawienia są prawidłowe oraz czy urządzenie działa bez zarzutu.

W trakcie zabiegu ekipa zawsze zwraca uwagę na przestrzeganie przepisów BHP oraz na to, by stosować się do ogólnie przyjętych procedur, co usprawnia pracę oraz pozwala uniknąć błędów podczas montażu. Takie zadanie wymaga również ogromnej staranności i dokładności. Dlatego, jeśli planujemy relokację oraz montaż urządzeń, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy. W ten sposób nie tylko unikniemy uszkodzeń naszych przyrządów, ale dodatkowo zachowamy możliwie płynną pracę całego zakładu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%