"Nie zamykajcie naszych wspomnień!" To jeden z wersów piosenki, która powstała w odpowiedzi na decyzję o likwidacji szkoły. Dzisiaj (26 czerwca) wyjątkowa nikt nie chciał opuszczać jej murów. Dzieci 1 września już tutaj nie wrócą. Kończy się historia miejsca, które budowały (dosłownie i przenośni) pokolenia mieszkańców. – Przykro mi, że musieliście to przeżywać. Jednocześnie jestem wam niezmiernie wdzięczna, że nie porzuciliście tej szkoły. Zostaliście z dziećmi i z nami wszystkimi do samego końca. To naprawdę zaszczyt być waszą dyrektorką – mówiła do zebranych ta, która do końca stała na czele Szkoły Podstawowej im. Bolesława Meggera.