Zamknij

"A co tam" z Lubiewa nagrodzone w doborowym towarzystwie!

11:16, 31.10.2023 Piotr Paterski, fot. nadesłane Aktualizacja: 11:19, 31.10.2023
Skomentuj "A co tam" nagrodzone! Na zdjęciu w towarzystwie opiekunek i jury festiwalu. "A co tam" nagrodzone! Na zdjęciu w towarzystwie opiekunek i jury festiwalu.

Zespół teatralny "A co tam" z Lubiewa wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych "Dziatwa" w Łodzi. Taką możliwość uzyskało 12 grup z całej Polski.  Mało tego, ekipa wyjechała z Łodzi z nagrodą!

44. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych "Dziatwa" w Łodzi odbywał się na początku października. To wydarzenie kilkudniowe, które składa się z kilku różnych punktów ważnych dla młodych adeptów sztuki teatralnej. To m.in. warsztaty teatralne, dyskusja na temat spektakli, ale przede wszystkim konkurs teatralny i prezentacja przedstawień dokonana przez 12 grup z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w "Dziatwie". 

4 równorzędne nagrody - jest Lubiewo!

Na pojawienie się w tym doborowym towarzystwie zasłużyła grupa z powiatu tucholskiego! To zespół teatralny "A co tam" z Lubiewa. O pobycie w Łodzi opowiada nam Beata Ziółkowska. Jak wspomina, grupa korzystała z atrakcji artystycznych oferowanych przez Centrum Edukacji Kulturalnej "Na Żubardzkiej" i Centrum Animacji i Rewitalizacji "Rondo". Najważniejsze były trzydniowe zmagania teatralne wszystkich grup, a po nich werdykt. Ten wydało jury w składzie: Wiktor Moraczewski, Iwona Dróżdż i Marcin Wartalski, które postanowiło przyznać cztery równorzędne nagrody. W tym docenionym gronie znalazły się: teatr "Arlekin" z Białegostoku, Teatr Studio "ApArt" z Warszawy", Młodzieżowa Grupa teatralna "Lustro" z Łodzi oraz - uwaga - "A co tam" z Lubiewa! Wyróżnienie natomiast trafiło do "Pociągu Teartalnego" z Poznania. 

Przejmująca treść "Krzesłostanu". Czas na trasę m.in. po szkołach

- Nasz zespół wzruszył publiczność i jury swoim spektaklem. Doceniono świetną grę aktorów, wykorzystane zdolności muzyczne, "trwanie w roli - prawdziwość na scenie”. Ponadto pomysły na ogrywanie krzeseł oraz autorski scenariusz. Po spektaklu nie zabrakło gratulacji i pięknych słów na temat ,,Krzesłostanu” - cieszy się Beata Ziółkowska wskazując jednocześnie, który spektakl odnosi tak duże sukcesy i to w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że ze sceny z Lubiewa "Krzesłostan" relacjonował "Tygodnik Tucholski". Byliśmy pod dużym wrażeniem sposobu przedstawienia przez zespół problemów, zagrożeń współczesnego świata, które osobiście dotyczą dzieci i nastolatków. Nadal na naszym portalu tygodnik.pl dostępna jest galeria zdjęć z tego wydarzenia - https://tygodnik.pl/pl/14_kultura/12271_lubiewo-zespol-a-co-tam-z-przejmujacym-spektaklem-i-sukcesem-galeria.html

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwe i dumne, że główna nagroda i jedna z czterech statuetek festiwalowych tegorocznej „Dziatwy" trafiła do naszych rąk - mówi Ziółkowska, która prowadzi grupę wspólnie z Weroniką Kurczewską. Jednocześnie zapowiada, że w najbliższym czasie "Krzesłostan" będzie prezentowany w placówka kultury i szkołach. Ze względu na aktualną, poważną tematykę sztuki - im więcej młodych odbiorców, tym lepiej.

W skład zespołu "A co tam" wchodzą: Marysia Gackowska, Liliana Barczyńska, Julka Socha, Kornelia Szatkowska, Zosia Neumann, Magdalena Straszewska, Paula Nowak. Opiekunkami grupy są: Beata Ziółkowska i Weronika Kurczewska.
(Piotr Paterski, fot. nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%