Zamknij

Bysławek: Tym razem "Festyn rodzinny z orkiestrą"

14.09, 16.09.2022 K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Dźwięki instrumentów dętych powróciły do Bysławka. Dla lokalnej społeczności spotkania z orkiestrą są ważną tradycją.

Z czym kojarzy się Bysławek? Pomysły mogą pojawić się różne, ale: klasztor, Orszak Trzech Króli i Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych prawie na pewno są w pierwszej trójce. Właśnie to trzecie wymienione skojarzenie, które stało się w swoim czasie tradycją wpisaną w kalendarz letnich imprez, w ostatnich latach nieco zaginęło. Główną przyczyną bez wątpienia była pandemia, z którą się zmagaliśmy. Na ten moment zakończyliśmy na 15. edycjach festiwalu.

Namiastką festiwalu był niedzielny [11 września] "Festyn rodzinny z orkiestrą". Dźwięki muzyki, gracja mażoretek pozwoliły nam przenieść się w świat muzyki. W uroczystym pochodzie mieszkańcy wraz z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu oraz Mażoretkami Bysławskimi  udali się na boisko przy świetlicy wiejskiej w Bysławku. Tam wszystkich przybyłych gości oraz mieszkańców wsi i okolic powitała prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bysławek „OdNowa” Renata Pieczka

– relacjonuje Katarzyna Pieczka z tej samej organizacji.

Na najmłodszych czekała przygotowana przez pracowniczki Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo strefa animacji, gdzie przeprowadzono szereg konkursów z nagrodami. Z kolei o walory smakowe zadbały niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich Bysławek, serwując rożne pyszności na swoim stoisku.

Fot. nadesłane

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%