Zamknij

W sobotę: Gratka nie tylko dla miłośników poezji / ZAPOWIEDŹ

16:18, 21.06.2022 . Aktualizacja: 16:18, 21.06.2022
Skomentuj

Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły i Świętojańskie Poezjowanie. Te dwie przenikające się inicjatywy wypełnią sobotnie (25 czerwca) popołudnie, aż do późnej nocy. Prym będzie wiodła poezja, ale w wielu wymiarach. 

Fundacja czAR(T) Krzywogońca przyciągnie do tej właśnie miejscowości w gminie Cekcyn miłośników poezji, jak i zwolenników spędzania czasu z wyszukaną kulturą - na długie godziny w wyjątkowych okolicznościach przyrody. 25 czerwca odbędą się tam dwie współgrające ze sobą inicjatywy w praktyce dając jedno wydarzenie, na które wstęp jest bezpłatny.

Godz. 16:00-18:30. Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły w Galerii Sztuki Krzywogoniec 53 

- O fascynacjach przyrodą w poezji opowie Beata Anna Symołon, znana krakowska gospodyni salonów literackich. W klimat imprezy wprowadzą nas też swoimi gawędami Marcin Kostrzyński, popularny dziennikarz oraz Nadleśniczy z Trzebcin Piotr Kasprzyk - zapowiadają organizatorzy. Rozstrzygnięty zostanie V ogólnopolski konkurs poetycki "O Złotą Pszczołę". Do laureatów trafią statuetki pszczół, które stworzył rzeźbiarz z Kęsowa Roman Ziemey. Podczas festynu będzie można obejrzeć także inne jego prace. Festyn dopełni poczęstunek gospodyń z gminy Cekcyn. 

Godz. 20:00-23:00 - Świętojańskie Poezjowanie w amfiteatrze nad jeziorem w Krzywogońcu

Pierwszą część wieczoru wypełni rozstrzygnięcie dwóch ogólnopolskich konkursów: poetyckiego jednego wiersza "Woda i ogień" oraz "Na najładniejszy wianek".

- Warunkiem wstępu na scenę i odczytania własnego utworu jest tradycyjny wianek na głowie, upleciony z polnych kwiatów. Na konkursy można się zgłaszać do ostatniej chwili, trzeba po prostu przyjść do amfiteatru - tłumaczą pomysłodawcy wydarzenia zachęcając do udziału nagrodami pieniężnymi i upominkami. Noc dopełni muzyka - rozświetlony blaskiem ogniska koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Remiza - Remiego Juśkiewicza i Krzysztofa Kosińskiego

Podczas wieczornej części imprezy będzie możliwość zakupu potraw lokalnych i innych produktów od lokalnych gospodyń.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%