Zamknij

Kęsowo: Memoriał Piłki Ręcznej Pamięci Zawodników i Trenerów / CZĘŚĆ 1 GALERII

12:05, 29.05.2023 Tekst i fot. Piotr Paterski Aktualizacja: 14:28, 29.05.2023
Skomentuj Kęsowo: Memoriał Piłki Ręcznej Pamięci Zawodników i Trenerów. 26 maja Kęsowo: Memoriał Piłki Ręcznej Pamięci Zawodników i Trenerów. 26 maja

W sobotę (27 maja) odbył się Memoriał Piłki Ręcznej Pamięci Zawodników i Trenerów LKS Kęsowo. To pierwsze takie wydarzenie, podczas którego ważnym element było uczczenie pamięci po nieżyjących osobach będących fundamentem tej dyscypliny w kęsowskiej gminie. Mimo że turniej miał charakter towarzyski, wrażenie robił poziom sportowy. Mecz finałowy stanowił esencję piłki ręcznej i emocji, jakie niosą ze sobą mecze szczypiorniaka.

Memoriał trwał całą sobotę na hali będącej obiektem Szkoły Podstawowej w Kęsowie, a więc w miejscu które skupiało piłkę ręczną trenowaną wyczynowo przez ostatnie 40 lat. To tyle, ile działa sekcja szczypiorniaka w LKS-ie. Tak duży turniej w przypadku seniorów to jednak tutaj rzadkość. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Krzysztof Muzioł, lokalny działacz sportowy.

Całości przyświecała wzniosła idea. Otwierając wydarzenie organizatorzy wiele czasu poświęcili wspomnieniu trenera i znanego działacza społecznego, który zmarł rok temu. Za wspomnienie trenera Marka Tydy posłużyły m.in. fragmenty artykułu "Tygodnika Tucholskiego" z zeszłego roku. Podczas, gdy swoje mecze rozgrywały drużyny, które stawiły się na turniej, w holu można było oglądać inny element wspomnieniowy: galerię zdjęć z historii kęsowskiego szczypiorniaka. Na wielu z nichi z nich był oczywiście trener Tyda. Inna postacią, której znaczenie podkreślano był Witold Lewandowski - niegdyś inicjator budowy kęsowskiej hali, któremu przyświecała idea rozkręcenia ruchu sportowego w tej gminie.

Jakość gry przez cały memoriał zapewnili sami zawodnicy z nie byle jakich drużyn. Przykład to chociażby klub 1-ligowy MKS Grudziądz. Co ciekawe grudziądzanie wcale sobotniego turnieju nie wygrali. Nie byli w stanie w finale sprostać chyba najbardziej zmotywowanym i żądnym zwycięstwa zawodnikom MKS Handball Czersk - ekipy zaprzyjaźnionej z Kęsowem, ale równie twardo w historii rywalizującej z nim. 

Uzupełnijmy, że gospodarze LKS-u Kęsowo okazali się na boisku niezwykle gościnni lokując się na ostatnim miejscu wśród wszystkich 6 drużyn. Te odczuły gościnność także na kilka innych sposobów. Za taką należy uznać stoły uginające się od pyszności przygotowanych przez KGW Kęsowo. To wszystko złożyło się niezwykłą atmosferę memoriału. 

Pełna relacja z memoriału znajdzie się w najbliższym numerze "Tygodnika Tucholskiego". 

NIŻEJ OLBRZYMIA - PIERWSZA CZĘŚĆ GALERIA ZDJĘĆ Z CAŁEJ IMPREZY

GALERIA CZĘŚĆ 2 (LINK)

 

Końcowa klasyfikacja memoriału

1. MKS Handball Czersk

2. MKS Grudziądz

3. MKS Krajna Nakło

4. UKS Alfa 99 Strzelno

5. TSG Wittenburg

6. LKS Kęsowo

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%