Zamknij
REKLAMA

Oddali hołd tragicznie zmarłym druhom

09:55, 03.12.2021 | .
Skomentuj Fot. Komenda Powiatowa PSP w Tucholi
REKLAMA

W czwartek rano w Czernikowie doszło do tragicznego wypadku. Zginęli strażacy OSP, którzy jechali gasić pożar w Liciszewach. Hołd oddali im druhowie z powiatu tucholskiego.

Do tragicznego wypadku w Czernikowie doszło wczoraj rano (w czwartek, 2 grudnia). Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia wozu strażackiego z pojazdem ciężarowym. Niestety, śmierć na miejscu ponieśli: 62-letni Jan, kierowca wozu, pracujący także w urzędzie gminy oraz 30-letnia Ewelina, która oprócz służby w OSP Czernikowo była także ratownikiem medycznym i pielęgniarką. Pozostali trzej druhowie trafili do szpitala - jak wynika z doniesień medialnych jeden został wypisany do domu, dwaj są w stanie ciężkim. Okoliczności wypadku weryfikuje prokuratura.

Druhowie OSP Czernikowo jechali do akcji - pożaru sadzy w miejscowości Liciszewy. Tragedia odbiła się szerokim echem. Z całej Polski do rodzin oraz druhów czernikowskiej jednostki napływają kondolencje.

Wczoraj w całym kraju o godz. 18.00 w samochodach strażackich włączono sygnały świetlno-dźwiękowe, włączając się do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa". Była to forma oddania hołdu tragicznie zmarłym strażakom. Syreny zawyły także w wielu miejscowościach powiatu tucholskiego - cześć oddali zarówno strażacy zawodowi jak i ochotnicy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

1 0

Jedyny mundur nie niezhańbiony. 19:25, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%