Zamknij
REKLAMA

Zmarł Zbigniew Kabat - założyciel stowarzyszenia "Historia i Pamięć"

11:19, 20.11.2021 | Piotr Paterski, fot. facebook Stowarzyszenia
Skomentuj
REKLAMA

Zmarł Zbigniew Kabat. Był prezesem i założycielem Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich "Historia i Pamięć".

Zbigniew Kabat był mieszkancem Tucholi. Od wczorajszego wieczora m.in. w mediach społecznościowych jest żegnany i serdecznie wspominany jest przez wielu bliskich, przyjaciół, współpracowników, osób, które spotykał na swojej drodze przez całe życie.

Zbigniew Kabat był prezesem i założycielem Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich "Historia i Pamięć". Między innymi dzięki jego inicjatywie nie tylko w Tucholi, bo także w innych gościnnych miejscach, realizowane były liczne inscenizacje bitew historycznych z okresu II wojny światowej. Był czas, kiedy w składzie jakiegokolwiek przedsięwzięcia o takim charakterze, nie mogło zabraknąć popularnego "HiP". W ostatnich latach, razem z kolegami ze stowarzyszenia, Zbigniewa Kabata można było dostrzec podczas finału pochodu Borowiaków na terenie parku Zamkowego w Tucholi podczas corocznych Dni Borów Tucholskich.

-  Z wielką przykrością informujemy o tym, że dzisiaj odszedł od nas, na wieczną wędrówkę Zbigniew Kabat. Wspaniały kolega, prezes i założyciel stowarzyszenia „Historia i Pamięć". Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi Zbyszka. Przyjaciele z HIP-u - takie pożegnanie z dołączonymi zdjęciami czytamy dziś na facebooku "HiP".

(Piotr Paterski, fot. facebook Stowarzyszenia )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KazekKazek

4 1

Spoczywaj w spokoju, Do zobaczenia przyjacielu...
Odszedł ostatni założyciel Hip-u nasze wspólne dziecko jak to zawsze mówiłeś nie będzie już takie same. Może tam... razem znowu stworzymy wspólny projekt, zakładając oboje rezem przy twojim kuchennym stole Hip zawsze stawialismy na Pamięć i teraz wykorzystamy tą pamięć, pamiętając o tobie serdeczny mój kompanię od poszukiwań zaginionej Historii. Nigdy Cię nie zapomnę i twojego usmiechu. ZBYNIU... Dziękuję ci za podwodny świat i za to że byłeś w mojim życiu. I zostaniesz w mej pamięci serdeczny przyjacielu , do zobaczenia w innym świecie... 12:00, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%