Zamknij
REKLAMA

Tucholski cech wyróżniony na szczeblu wojewódzkim

12:48, 22.09.2021 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Trzech członków zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Tucholi: Andrzej Galinski, Andrzej Cybulski i Henryk Kulas pełni ważne funkcje w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

Cech Rzemiosł Różnych w Tucholi ma się czym pochwalić. Zielone mundury są widoczne podczas różnego typu uroczystości, członkowie organizacji promują ją na szczeblu lokalnym, wojewódzkim jak i krajowym, chociażby w Tarnowskich Górach czy Częstochowie. 9 lat temu była to pierwsza organizacja w województwie, której przyznano Szablę Kilińskiego - najwyższe odznaczenie cechu. Niełatwo je otrzymać, decyduje o tym kapituła, w skład której wchodzą członkowie zarządu Związku Rzemiosła Polskiego. Ostatnio na niwie krajowej wyróżnił się się Kazimierz Bieliński, jak dotąd jedyny członek Cechu Rzemiosł Różnych w Tucholi, który otrzymał szablę za wybitne osiągnięcia (o czym piszemy TUTAJ). Członkowie tucholskiej organizacji cieszą się z jego sukcesu i już teraz zapowiadają, że powalczą o kolejne odznaczenia. Ich zaangażowanie również zostało docenione podczas ostatniego Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Delegatów w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy (KPIRiP), które odbyło się 20 sierpnia. Wówczas powierzono ważne funkcje w izbie 3 delegatom cechu tucholskiego: Andrzejowi Galinskiemu, starszemu cechu tucholskiego, Andrzejowi Cybulskiemu, skarbnikowi zarządu i Henrykowi Kulasowi, członkowi zarządu cechu tucholskiego.

Jakie funkcje powierzono wymienionym powyżej członkom zarządu tucholskiego cechu? Poprzedni numer "Tygodnika", w którym jest artykuł na ten temat, można znaleźć na www.eprasa.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%