Zamknij

Ponad 200 osób wybiegało pomoc dla Gabrysi! Charytatywna zbiórka trwa

10:35, 22.02.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

9-miesięczna cekcynianka czeka na skomplikowaną operację serca. Jest pod stałą opieką szeregu lekarzy, a wizyty, leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Społeczność Nowodworka, ale też cała masa ludzi o dobrym sercu, z powodzeniem włączyła się w aktywną pomoc dla dziewczynki. Ponad 200 osób przebiegło wyznaczony dystans i wsparło konto fundacji.

Gabrysia Kotyńska urodziła się 15 maja 2020 roku z poważną wadą serca (tetralogią Fallota). Od tego czasu wraz z rodzicami dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu. Z powodu wylewów 4. stopnia 9-miesięczna dziewczynka ma założoną zastawkę komorowo-otrzewną, niestety pojawiło się też u niej wodogłowie pokrwotoczne. Ponadto zdiagnozowano niedowład połowiczy i wrodzoną wadę tarczy nerwu wzrokowego, co oznacza ogromne problemy z widzeniem. Jest karmiona sondą z powodu zaniku odruchu ssania. Co rusz pojawiają się nowe wyzwania. W związku z licznymi przypadłościami dziewczynka wymaga stałej opieki lekarzy kilku specjalizacji: neurologa, kardiologa, okulisty, neurochirurga, endokrynologa, neurologopedy, a także poradni żywieniowej. Częste wizyty u lekarzy są bardzo męczące i kosztowne, a najważniejszymi celami pozostają intensywna rehabilitacja i operacja serduszka. Mała jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Akcję zbierania niezbędnych funduszy dla Gabrysi postanowiła wesprzeć społeczność Nowodworka, ale też rzesza osób spoza szkoły. Głównym sponsorem Charytatywnego Biegu Walentynkowego "Biegnę – pomagam Gabrysi" stał się Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy JK Miłosz Kiedrowski. Jakie były zasady uczestnictwa?  Przede wszystkim w terminie od 5 do 11 lutego należało pokonać 3-kilometrowy odcinek.

W bardzo różny sposób pokonywano ten dystans. Część osób biegała, inni maszerowali, np. z kijkami nordic walking, były też narty biegowe, a nawet sanki. Pogoda sprawiła nam niemałą niespodziankę, było bardzo dużo mrozu, ale i śniegu. Warunki nie należały do najłatwiejszych, ale krajobraz wokół był wręcz baśniowy

– relacjonuje nauczyciel wychowania fizycznego Robert Wądołowski, główny organizator z ramienia LO.

Biegacze potwierdzali aktywność na wyznaczonym dystansie za pomocą urządzeń z GPS-em, np. z wybraną aplikacją biegową w telefonie czy ze smartwatcha. Wysyłali też swoje zdjęcia z trasy. Trasę pokonało ponad 200 osób.

15 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Tucholi nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników w kategoriach na najszybszych: pracownica i pracownik szkoły, a także uczeń i uczennica Nowodworka. Szczegóły znajdziesz poniżej. W uroczystości wręczenia medali i nagród uczestniczyła sama Gabrysia z rodzicami i starszym bratem,  a także Sylwia Brzezińska-Haffke, przedstawicielka głównego sponsora.

Zbiórka dla Gabrysi cały czas trwa. Niezmiennie można wpłacać pieniądze na subkonto podopiecznej fundacji (informacje poniżej). Ponadto z inicjatywy przyjaciół rodziny na Facebooku powstał specjalny fanpage o nazwie: Mała Gabi. TUTAJ odbywają się przeróżne licytacje, z których dochód trafia właśnie na pomoc dla Gabrysi.

Więcej na temat charytatywnej akcji przeczytasz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej znajdziesz dane do wpłat, wyniki biegu, a także zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród i medali.

Wpłaty na rzecz Gabrysi należy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 38205 Kotyńska Gabriela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
 
1% podatku dla Gabrysi:
W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 38205 Kotyńska Gabriela
 

Najszybsi w kategoriach:

  • pracowniczka Nowodworka: Emilia Thoms – 0:21:16
  • pracownik: Olgierd Blaumann – 0:15:06
  • uczennica: Anna Zalewska – 0:12:12
  • uczeń: Paweł Prądzyński – 0:16:05

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%