Zamknij

Dni Borów Tucholskich odbędą się. W jakiej formie?

11:41, 26.06.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Pierwotne zapowiedzi burmistrza Tadeusza Kowalskiego w sprawie organizacji 61. Dni Borów Tucholskich w dobie koronawirusa nie dawały nadziei na huczne obchody święta regionu. Jednak na skutek ogłaszania przez rząd kolejnych etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 gmina Tuchola podjęła decyzję o „odmrożeniu” niektórych pomysłów typowych dla obchodów Dni Borów Tucholskich. Oczywiście, jak przekonuje burmistrz Tucholi, wszystko będzie tak przygotowane, by było zgodne z obowiązującymi zasadami obostrzeń związanych z koronawirusem.

- Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie zmieni i nie będziemy musieli ponownie wracać do sytuacji sprzed dwóch miesięcy, kiedy ogłoszono stan epidemii i wprowadzono szczególne zasady bezpieczeństwa – podkreśla. –  Nie chcemy stracić edycji Dni Borów Tucholskich.

Ławeczka na otwarcie DBT

Program nowych 61. Dni Borów Tucholskich jest jeszcze w fazie dopracowywania. Święto regionu przypada w tym roku na weekend 17-19 lipca.

10 i 17 lipca (piątki) na placu Wolności w Tucholi odbędzie się jarmark staroci. To już wiadomo na 100%. Gmina skierowała też zaproszenie do Lasów Państwowych o przygotowanie dorocznego stoiska promocyjnego, gdzie odbywają się różnego rodzaju konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych. W dniu rozpoczęcia 61. DBT odsłonięta zostanie także specjalna ławeczka z okazji 100-lecia Niepodległości.

- Docelowo – jak tłumaczy Tadeusz Kowalski – na placu Wolności mają stanąć cztery takie ławeczki. Jedna poświęcona obchodom 100-lecia Niepodległości, a trzy kolejne dedykowane miastom partnerskim. Są nimi: Kudowa Zdrój, Lubtheen i Olching.

W piątek, 17 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi organizuje również spotkanie mające na celu promocję najnowszej publikacji – albumu pt. „Tucholscy malarze”. Wspomniany album zawiera 29 sylwetek mieszkańców miasta i gminy Tuchola zajmujących się twórczością malarską.

Piknik rodzinny w Plaskoszu

Na sobotę (18.07) przewidziano część rozrywkową. W parku za urzędem miejskim ma odbyć się koncert z udziałem lokalnych wykonawców. Zaplanowano też tradycyjną, organizowaną przez Karola Grzywacza, mszę hubertowską. Będzie ona w całości transmitowana prosto z kościoła pw. Bożego Ciała w Tucholi.

Z kolei w niedzielę (19.07) planowany jest blok zabaw i rozrywek dla całych rodzin. Miejscem wspomnianych zabaw ma być Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu.

- W celu uniknięcia tłumów, w porozumieniu z dyrektorem centrum szkolenia Mariuszem Woźniakiem, chcielibyśmy zaproponować całodniową imprezę z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można spędzić na zabawie wiele godzin – tłumaczy burmistrz.

Znajdziemy tam symulatory, zabawy z alkogoglami i narkogoglami, crossfit oraz wiele innych rzeczy. Chętni (oczywiście odpłatnie) będą mogli także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Całość tucholskiego świętowania zakończy poniedziałkowe (20.07) święto patronki miasta, św. Małgorzaty. Jak co roku planowana jest uroczysta msza św. w intencji mieszkańców oraz manifestacja przed pomnikiem.

O szczegółach 61. DBT będziemy informować na bieżąco.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz