Zamknij

Targowisko w Lubiewie oficjalnie otwarte

13:27, 29.11.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Handlujący otrzymali do swojej dyspozycji spory plac w samym centrum wsi. Są też miejsca parkingowe i ogólnodostępne toalety. Rolnicy mogą handlować za darmo!

Oficjalne otwarcie targowiska w Lubiewie "Mój rynek" nastąpiło w czwartek (28 listopada), tuż po zakończeniu sesji Rady Gminy Lubiewo. Na placu pojawiła się wójt Joanna Jastak, radni oraz sołtysi.

Gmina Lubiewo otrzymała spore dofinansowanie z Unii Europejskiej na stworzenie tego miejsca: ponad 260 tys. zł. Kolejne, niecałe 200 tys. zł, samorząd musiał wyłożyć ze swojej kasy. Pamiętajmy również o tym, że o rozpoczęciu tego projektu decydowała jeszcze rada gminy sprzed zeszłorocznych wyborów oraz poprzedni wójt. Na nowym targowisku, którego administratorem jest Zakład Komunalny Gminy Lubiewo, zostały wyznaczone 23 stałe miejsca handlowe, 12 z nich jest zadaszonych. Powierzchnię handlową podzielono ze względu na asortyment, jaki będzie sprzedawany. Aż 12 stanowisk przewidziano dla rolników z produktami rolno-spożywczymi. To właśnie sprzedaż produktów rolnych pochodzących z własnych upraw i hodowli sprzedającego (produktów przetworzonych i nieprzetworzonych) oraz zbiorów runa leśnego zwolniono z opłaty targowej.

Więcej na temat targowiska przeczytasz w "Tygodniku Tucholskim" z 14 listopada 2019 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

2 1

Dlaczego rolnicy mogą handlować za darmo? Rolnik na każdym kroku ma jakieś przywileje (odszkodowania posuszowe, ulgi na ubezpieczenia, doradztwo i pomoc w wpisywaniu wniosków, prawo do blokowania dróg) a szary przedsiebiorca musi placić za wszystko na każdym kroku. 09:56, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz