Sobotni piknik połączył pokazy wojskowe z biesiadą oraz występami artystycznymi.
Inscenizację w ramach Pikniku Historycznego w Kęsowie przygotowali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć” oraz Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego ,,Cis” Męcikał.
Mieliśmy okazję zobaczyć co działo się w okolicach schronu "Lisia Góra" w pierwszych dniach wojny. Nie zabrakło ogłuszających wybuchów i ciągłej wymiany ognia. Wszystko to wyglądało bardzo realistycznie. Na placu boju po stronie polskiej jak i niemieckiej leżeli ranni. Więcej o tym piszemy w papierowym wydaniu Tygodnika. W sklepach wyjątkowo - już od środy 14 czerwca.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz