Wiadomości

Zamknij

Mikołajowa Przystań w Żalnie / ZDJĘCIA

Agata Wiśniewska Agata Wiśniewska 16:15, 05.12.2025 Aktualizacja: 16:40, 05.12.2025
Skomentuj Mikołajowa Przystań w Żalnie / ZDJĘCIA Dzieci przed spotkaniem ze Świętym Mikołajem miały okazję napisać do niego list ze świątecznymi marzeniami.

Świetlica Wiejska w Żalnie zamieniła się w  tymczasową siedzibę Świętego Mikołaja. Przybyszowi z Laponii towarzyszą pomocnicy i małżonka. Ku uciesze najmłodszych mieszkańców gminy Kęsowo Święty Mikołaj przyjmuje prawie codziennie gości oraz listy ze świątecznymi marzeniami! 

Mikołajową Przystań w Żalnie zdążyły już odwiedzić dzieci ze żłobków, punktów przedszkolnych i zerówek usytuowanych na terenie gminy Kęsowo. W trakcie wizyt są uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w Kęsowie i Żalnie. Ten swoisty dwutygodniowy "maraton" zakończą 11 grudnia czwartoklasiści z Żalna, którzy mając w pamięci poprzednie edycje wydarzenia stwierdzili, że nie mogą go przegapić - też chcą poczuć magię i ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia! 

::photoreport{"type":"see-button","item":"5012"}

Mikołajową Przystań organizują wspólnie: Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Żalnie, Biblioteka-Centrum Kultury w Kęsowie i Gmina Kęsowo. To niskobudżetowe wydarzenie - do stworzenia przystani w dużej mierze wykorzystywane są od lat te same dekoracje - jest przykładem świetnej współpracy pomiędzy instytucjami, radą rodziców i lokalną społecznością, ale i ogromnej kreatywności. W tym roku elementem przykuwającym szczególnie uwagę są choinki. Udało się zebrać ich tyle, że tworzą mały las. 

 Te świąteczne drzewka użyczyli nam rodzice z Żalna

- mówi Kinga Nieżórawska, przewodnicząca Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Żalnie, która też dała hasło do "choinkowej" akcji. 

W Mikołajowej Przystani znajduje się także poczta obsługiwana przez elfy, gdzie dzieci zostawiają listy do świętego z brodą czy strefa prac kreatywnych. Można też wygodnie ułożyć się na poduchach i wsłuchać w świąteczną historię, którą przy pomocy teatru kamishibai przybliża Pani Mikołajowa. W tej roli ponownie Danuta Dąbrowska, która też zadbała o metamorfozę świetlicy. W psotne, ale i pomocne elfy wcielają się wolontariusze z żalińskiej podstawówki. W piątek (5.12) byli to: Lena Brzezińska i Adam Nowak. W przystani udzielają się także rodzice, którzy pomagają przy obsłudze grup. Każdą z wizyt kończy spotkanie ze Świętym Mikołajem!

W piątek Mikołajową Przystań odwiedzili m.in. trzecioklasiści z SP w Żalnie z wychowawczynią Martą Prill. Ich wizytę zakończyło wspólne zdjęcie z Mikołajem i jego małżonką. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%