Zamknij

Jak pozyskać środki na rozwój przedsiębiorstwa?

15:26, 27.10.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rozwój własnej firmy może być trudny, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz i nie masz zbyt dużych funduszy. Jak się wtedy rozwijać? Warto zastanowić się nad uzyskaniem dotacji bądź udział w programie Unii Europejskiej. To może być dobry pomysł nie tylko na samo uzyskanie funduszy, ale także na wdrożenie nowych planów i kreatywnych rozwiązań w działaniu swojego przedsiębiorstwa. Sprawdź, skąd możesz wziąć dodatkowe środki!

Dotacje na rozwój firmy 2021 – kogo wspiera Unia Europejska?

Aktualnie Unia Europejska wdrożyła plan na lata 2021-2027, dzięki któremu przedsiębiorcy z Polski będą mogli rozwinąć skrzydła. Programy dotyczą przede wszystkim mikro-, małych oraz średnich firm, które są szczególnie narażone na problemy po wybuchu pandemii na początku 2020 roku. Jeśli więc jesteś właścicielem takiej firmy, możesz wziąć udział w jednym z programów. Ich celem jest przede wszystkim wprowadzenie innowacji do przedsiębiorstw, ale także edukacja czy ogólnego rozwoju.

Na co możesz uzyskać dotacje w latach 2021-2027?

Dotacje na rozwój firmy w 2021 mogą dotyczyć także twojej firmy, ponieważ są przyznawane w przeróżnych sytuacjach. Przede wszystkim na pomoc mogą liczyć rolnicy. Maszyny, takie jak traktory czy kombajny są drogie, dlatego jeśli prowadzisz gospodarkę, warto zainteresować się dotacjami. Unia Europejska może pomóc ci jednak także w zakupie nieruchomości, leasingu pojazdów, czy działaniach marketingowych, dzięki którym twoje przedsiębiorstwo zacznie naprawdę sprawnie działać. Możesz także uzyskać pomoc w tzw. kosztach ogólnych, związanych z prowadzeniem twojej firmy.

Dotacje na rozwój firmy 2021 – jak je uzyskać?

Jeśli nie znasz się na tym, a chcesz uzyskać pomoc od Unii Europejskiej, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Takich znajdziesz np. na portalu edoradca.pl. W ten sposób dowiesz się, w jakich konkretnie programach możesz wziąć udział i w jakich dziedzinach możesz uzyskać pomoc.

Gdy już wybierzesz, na co dokładnie chcesz uzyskać dotację, będziesz musiał znaleźć odpowiedni wniosek, w którym będą znajdowały się załączniki, zawierające m.in. dane dotyczące przedsiębiorstwa, opis prowadzenia działalności czy uzasadnienie projektu. Je również warto przygotować wraz ze specjalistą, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko błędu i zwiększysz swoją szansę na uzyskanie dotacji.

Pamiętaj, aby pilnować wszystkich terminów

Aby uzyskać dotacje unijne, musisz przestrzegać wszystkich terminów związanych z konkretnymi programami. Dlatego na początku zawsze sprawdzaj daty. Dowiedz się, do kiedy musisz złożyć wszystkie dokumenty. Tylko wtedy będziesz mieć szansę, aby zdobyć dofinansowanie i móc swobodnie rozwijać swoją firmę.

Dotacje unijne są tworzone dla ludzi takich jak ty: niewielkich przedsiębiorców, będący podstawą funkcjonowania każdego państwa. Dlatego też jest duża szansa, że zostaną ci one przyznane, jeśli spełnisz wszystkie warunki. Nie wahaj się więc i spraw, by twoja firma mogła szybciej się rozwijać!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%