Zamknij

Wystartował ogólnopolski pionierski gigant- portal wspierający naukę języka polskiego

14:49, 10.02.2021 | materiały partnera

15.01.2021 WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI PIONIERSKI GIGANT- PORTAL WSPIERAJĄCY NAUKĘ JĘZYKA POLSKIEGO

Został uruchomiony największy, a także w pełni kompleksowy i funkcjonalny serwis, który nauczy oraz przypomni każdemu Polakowi i każdej Polce o rodzimym języku ? m.in. pozwoli zrobić powtórkę o zasadach w pisowni oraz ortografii. Użytkownicy w tym miejscu znajdą tematycznie treści, ułożone chronologicznie, według  kolejności przyswajania zagadnień dotyczących  j. polskiego.
Najważniejszymi opcjami, z których może skorzystać każda osoba, są to: dostępne dyktanda z możliwością sprawdzania ich przez serwis oraz dodanie własnego wypracowania do oferty portalu.

Dodatkowo w ramach dostępu do www.dyktanda.pl każdy użytkownik otrzymuje nieograniczony limit czasowy, dla wykorzystania każdego obszernego działu poświęconemu gramatyce i ortografii, która włada językiem polskim  oraz jego zasadami. Wyszczególnione na liście menu – części mowy mają swój osobny zarezerwowany dla nich podrozdział. Jednak to nie wszystko, ponieważ w witrynie zostały dopuszczone do użytku działy tj.: wiersze, opowiadania, alfabet polski bądź sprawdzanie pisowni oraz specjalnie wydzielona strefa konkursowa. W jej łamach właściciele portalu razem z firmami współpracującymi ? regularnie organizują konkursy online z nagrodami.

Przełomowym momentem w cyklicznej działalności multiplatformy edukacyjnej okazało się jednoczesne oddanie do dyspozycji wszystkich jej użytkowników odrębnego obszaru, jakim jest: ‘’Opracowania lektur’’. Moduł ten stanowi kolejną podstronę budującą to wyjątkowe miejsce w Sieci. Dzięki któremu chętni do skorzystania z trybu nauki online mogą odnaleźć pełne i kompletne omówienie, a także wyjaśnienie polskich lektur szkolnych. Opracowania są stopniowo dodawane i udostępniane jako zaktualizowane treści edukacyjne.


NAJNOWSZA ODSŁONA PLATFORMY W GRONIE NAJLEPSZYCH!
Najświeższa wersja portalu e-learningowego powstała w oparciu o najnowsze dostępne technologiczne rozwiązania.. Pozostały one zaczerpnięte rodem (prosto) z sektora edukacyjnego, jakim jest EdTech. Wszystko po to, aby oddać na ręce internatowej społeczności szybki oraz lekki w działaniu, a co najważniejsze wygodny w codziennym użytkowaniu ? w 100 proc. Intuicyjny w obsłudze internetowy system polonistyczny. Sam system działa niezwykle sprawnie. Natomiast samo przechodzenie pomiędzy następnymi stronami www odbywa się płynnie, bez większych opóźnień. 

Dynamicznie rozwijający się ‘’polski edukacyjny gigant online’’ należy do marki: EDU Games S.A. (https://edu-games.pl/) W ten oto sposób współtworząc, największy tego typu wieloplatformowy serwis edukacyjny w Polsce. Charakteryzujący się szerokimi horyzontalnie możliwościami nauki zdalnej, wraz z dalszymi planami jego rozbudowy w przyszłości. Wszystko wyłącznie z korzyścią dla  polskiej cyberprzestrzeni. Silną domeną, czyli funkcjonalnością witryny edukacyjnej jest dostosowanie trudności dostępnych w niej materiałów do wieku oraz posiadanych umiejętności przez członków serwisu.
Dlatego miejsca to jest przede wszystkim adresowane dla osób zgłębiających tajniki rodowitego języka, czy nawet dla zaadoptowania dalszych potrzeb ? znajomości języka polskiego przez obcokrajowców zamieszkujących terytorium kraju nad Wisłą.

INFORMACJE DODATKOWE:
Vortal polonistyczny jako witryna poświęcona tylko i wyłącznie jednej tematyce, umożliwia ona dodawanie własnego dyktanda bądź wypracowania. Oczywiście platforma e-learningowa w sposób klarowny systematyzuje zamieszczone na jej stronach źródła, które dotyczą polonistycznych merytorycznych treści. W praktyce oznacza to, że została wprowadzona i zachowana klasyfikacja wiekowa zarejestrowanych członków. Na jej podstawie można wyszczególnić cyfrową zawartość dostępną m.in. dla: klasa 1-3; klasa 4-6; klasa 7-8; szkoła średnia;  dla dorosłych. Inaczej tłumacząc ten fakt, cały ten zbiór tworzy jeden wielki i co najważniejsze w tym wszystkim ? spójny i stabilny system z przeznaczeniem go dla edukacji online.
Rzeczywiście, gdyż samo miejsce,  bez wątpienia zasługuje na miano: ''ponadczasowego i wszechstronnego internetowego zgiełku, czyli  EDU kącika do nauki online’’. Spostrzegane przez wszystkich jako ciekawe i jedyne takie miejsca w polskim Internecie.

Jednocześnie portal https://dyktanda.pl/ prowadzi statystki założonych kont w postaci rankingu osiąganych wyników za rozwiązane dyktanda czy napisane wypracowania. Sama platforma bardzo często aktualizuje posiadane przez siebie zbiory, nawet kilka razy w ciągu tygodnia. W ostatnim czasie w vortalu został uruchomiony kolejny moduł o nazwie: ‘’ Moduł dla szkół, nauczycieli i uczniów’’. Jednakże na chwilę obecną jest w fazie rozwojowej, inaczej ma status wersji beta oraz będzie on na bieżąco rozwijany, podobnie jak inne części serwisu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%