Zamknij

Jaką podłogę wybrać do swojego salonu? Przegląd rozwiązań

15:35, 27.01.2021 | materiały partnera

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań z zakresu pokryć podłogowych. Kamieni, kafelki, drewno, wykładziny i wiele, wiele innych. A żadne inne pomieszczenie nie ma tak wielu twarzy jak salon. Z połączenia tych dwóch faktów może powstać tylko jedno: niezwykle trudna do podjęcia decyzja. Jaką podłogę wybrać? Na co się zdecydować? Czy to, o czym myślę, sprawdzi się w moim domu? Jak będzie wyglądać? Na to ostatnie pytanie możesz odpowiedzieć sobie, oglądając podłogi w salonie Dębowy Młyn. Za to na pozostałe odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku!

Płytki podłogowe

Choć nie są tym, co pierwsze przychodzi na myśl, gdy rozważamy podłogę w salonie, płytki podłogowe sprawdzą się również w przestrzeni, w której przebywamy na co dzień. Nowoczesne i minimalistyczne wnętrza wręcz proszą się o wielkoformatowe płytki imitujące marmur, granit czy inny kamień. Płytki są niezwykle łatwe w utrzymaniu - wystarczy je odkurzyć i przetrzeć mopem raz na jakiś czas, a ponadto umożliwiają montaż ogrzewania podłogowego.

Lite drewno

Choć może się wydawać, że podłoga drewniana to popularny klasyk, w istocie rzadko kiedy spotkać można podłogę wykonaną z litego drewna. Dzieje się tak, ponieważ lite drewno jest jednocześnie drogie i niepraktyczne. Długie deski wykonane z jednego kawałka drewna są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany temperatury i wilgoć. Już po kilku latach można zacząć obserwować odkształcenia i wybrzuszenia w pobliżu okien, kuchni czy przy kaloryferach.

Deski warstwowe

Dużo lepszym zamiennikiem litego drewna są deski warstwowe - wyglądają tak samo jak lite drewno, jednak składają się z kilku warstw różnego rodzaju drewna. Dzięki temu są odporniejsze na zmiany temperatury i można je montować razem z ogrzewaniem podłogowym.

Parkiet drewniany

Ostatnim rodzajem drewna, które wykorzystuje się do pokrycia podłóg, jest parkiet. Parkiet składa się z małych klepek, które można układać w różne wzory. Ułożenie podłużne lub poprzeczne może pomóc nam optycznie poszerzyć pokój, za to ułożenie w jodełkę zaburzy geometryczną prostotę i nada pomieszczeniu życia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych parkietów, pamiętajmy więc, by kupując klepki dowiedzieć się, jak należy je zabezpieczyć i czy można je stosować z ogrzewaniem podłogowym.

Kamień

Kamienna posadzka może kojarzyć ze starym zamczyskiem, jednak kiedy uświadomimy sobie, że marmur i granit to również kamienie, kamienna posadzka okaże się całkiem gustownym pomysłem. Poza luksusem, który wprowadza do wnętrza, kamienna posadzka ma jeszcze jedną zaletę: niesamowicie długo i skutecznie utrzymuje temperaturę. Oznacza to, że zazwyczaj jest zimna, jednak jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to właśnie kamień będzie najdłużej trzymał ciepło.

Panele podłogowe

W sklepach budowlanych możemy znaleźć różne panele, jednak najpopularniejsze są panele winylowe i laminowane. Te pierwsze są wodoodporne (świetnie sprawdzą się więc w łazience), jednak ich wygląd może z powodzeniem imitować drewno, dzięki czemu mogą sprawdzić się również w salonie. Są też, jak wszystkie panele, niezwykle proste w montażu i można je stosować z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei panele laminowane są nieco cieńsze i tańsze. Wyglądem nie różnią się od innych paneli lub naprawdę ładnego linoleum.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%