Zamknij

Kredyty konsumenckie - co trzeba o nich wiedzieć?

12:38, 20.01.2021 | materiały partnera

Kredyty konsumenckie są szeroko pojętymi usługami finansowymi, z których w ciągu ostatnich lat Polacy korzystają bardzo chętnie, chcąc podreperować domowy budżet. Jak jednak pokazuje praktyka, z tą nazwą często kojarzone są usługi do niej nienależące. Zanim więc rozpoczniemy poszukiwania najlepszego kredytu konsumenckiego, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego, co najważniejsze.

  1. Czym jest kredyt konsumencki?
  2. Kredyty a pożyczki.
  3. Rankingi kredytów gotówkowych.
  4. Na co warto zwrócić uwagę?

Potrzeba uzyskania dodatkowej gotówki może się pojawić w każdym, często niespodziewanym momencie, czemu zwłaszcza w ostatnim czasie nie można się dziwić. Podreperowanie budżetu, zakup wymarzonej rzeczy czy też wyjazd na wakacje – to jedynie niewielki zakres działań, w których pomagają kredyty konsumenckie. Co jednak istotne, nie każdą usługę finansową możemy w ten sposób nazywać, a także nie są one dostępne dla wszystkich...

Czym jest kredyt konsumencki?

Ujmując najłatwiej, kredyty konsumenckie to wszelkie kredyty i pożyczki finansowe, które są udzielane osobom prywatnym. Co więcej, muszą one zostać spożytkowane na stricte prywatny cel, niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wyraźnie więc widzimy, że pod tę definicję podlegają zarówno kredyty gotówkowe udzielane przez banki, jak i pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe.

Kredyty a pożyczki

Naturalnie pojawia się pytanie, czym w takim razie różnią się od siebie kredyty bankowe a pożyczki udzielane przez inne podmioty. Otóż, w celu otrzymania kredytu musimy spełnić znacznie więcej wymagań, w tym przedstawić naszą zdolność finansową, z kolei pożyczki (często nazywane chwilówkami) udzielane są praktycznie od ręki – choć ich warunki będą gorsze od kredytu gotówkowego. Wyraźnie więc widać, że kredyt konsumencki będzie dobrym wyborem dla każdego.

Rankingi kredytów gotówkowych

Aby znaleźć najtańszy kredyt bankowy, nieodzowną ku temu pomocą okaże się ranking kredytów gotówkowych Czerwonej Skarbonki. To właśnie w tym miejscu zostały zebrane najlepsze i co ważne aktualne oferty dostępne na rynku.

Na co warto zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, przeglądając oferty kredytów konsumenckich, o następujących danych (które będą miały kluczowy wpływ na wysokość raty oraz kwotę, którą finalnie oddany): RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), oprocentowanie, prowizja oraz okres spłat (który określamy samodzielnie). Tak przygotowani z powodzeniem znajdziemy najtańszy kredyt bankowy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%