Zamknij

Jakiej klasy cieplnej kupić kołdrę?

12:29, 25.06.2020 | materiały partnera

Jednym z warunków tego, aby móc się każdej nocy cieszyć komfortowym snem, jest wybranie kołdry i właściwej grubości. W tym celu producenci wytwarzają kołdry 200x220 antyalergiczne w kilku wariantach. Każdy z nich jest dedykowany na inną porę roku, a także dla osób o indywidualnych potrzebach jeśli chodzi o komfort termiczny. Spanie latem pod zbyt grubą kołdrą nie jest dobrym pomysłem. Z dwóch powodów. Po pierwsze, organizm który ma za wysoką temperaturę, nie może się prawidłowo regenerować. Rano zamiast budzić się wypoczętymi, czujemy się po prostu zmęczeni. Po drugie, przegrzany organizm zaczyna się mocno pocić. Jeśli nasza kołdra antyalergiczna 200x220 jest wykonana z materiałów syntetycznych, nie będzie w stanie odprowadzać całej wilgoci do otoczenia, tylko zacznie ją kumulować. Chłonąc jej każdej nocy coraz więcej, po pewnym czasie stanie się ciężka i zacznie nieprzyjemnie pachnieć.

  • Kołdra antyalergiczna 200x220 letnia – jest to najcieńsza spośród wszystkich dostępnych w naszej sprzedaży kołder hypoalergicznych. Charakteryzuje się niewielką wagą i bardzo wysokim komfortem użytkowania szczególnie latem. Stosunkowo niewielka gramatura i grubość sprawia, że organizm nie jest narażony na nadmierne przegrzanie i ma zapewnione najlepsze warunki do naturalnej termoregulacji. Tego typu kołdry hipoalergiczne 200x220 mogą również być stosowane zimą, szczególnie w bardzo ciepłych, dobrze ogrzewanych mieszkaniach.
  • Kołdra antyalergiczna 200x220 zimowa – jest to z kolei najgrubsza z wszystkich kołder antyzroztoczowych dostępnych w naszej ofercie. Jest bardzo ciepła i przede wszystkim przeznaczona do użytkowania zimą, w mieszkaniach i sypialniach słabiej dogrzewanych. W tym miejscu warto przypomnieć, że dla zdrowia alergików i osób w pełni zdrowych, optymalna temperatura w pomieszczeniu w którym śpimy, to około 19 stopni. W niższej temperaturze otoczenia, nasz organizm może się szybciej regenerować i łatwiej się zasypia.
  • Kołdra antyalergiczna 200x220 całoroczna – jeśli trudno Ci zdecydować, jaka kołdra antyalergiczna 200x220 będzie najlepszym wyborem, warto sięgnąć po grubość uniwersalną, nazywaną również całoroczną. Kołdry tego typu są kompromisem pomiędzy cienkimi letnimi i grubymi zimowymi kołdrami antyalergicznymi.

Kołdra antyalergiczna 200x220 – jak o nią dbać

Aby kołdry antyalergiczne 200x220 przez jak najdłuższy czas mogły nam służyć niezawodnie, bardzo ważne jest ich odpowiednie pielęgnowanie i użytkowanie. Do najważniejszych zalet należy:

  • Regularne wietrzenie – kołdra dla alergików 200x220 winna być regularnie wietrzona przez jak najdłuższy czas. Wietrzenie, a szczególnie przeprowadzane w temperaturze delikatnie minusowej ma wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala wyeliminować z wnętrza kołdry wiele bakterii i zarazków, a także usuwa z niej zalegającą wilgoć. Pogoda, która zapewnia najlepsze warunki do wietrzenia to umiarkowane zachmurzenie, niska temperatura i wiatr.
  • Korzystanie z kołdry po kąpieli – na naszym ciele znajdują się miliony bakterii i zarazków, również tych groźnych dla zdrowia. Aby kołdra antyalergiczna 200x220 prawidłowo spełniała swoją funkcję, należy minimalizować jej kontakt z czynnikami alergicznymi. Robimy to poprzez staranne mycie całego ciała, zanim udamy się do łóżka na nocny wypoczynek. Również w ciągu dnia staramy się nie leżeć na łóżku w ubraniach, w których np. byliśmy w pracy lub wykonywaliśmy prace w ogrodzie.
  • Przykrywanie kołdry – w powietrzu znajduje się mnóstwo alergenów. Aby nie osiadały one na pościeli, należy ją przykrywać w ciągu dnia. Można do tego celu wykorzystać dedykowane narzuty lub prześcieradła.
  • Wietrzenie pomieszczeń – w sypialniach, które są nieregularnie wentylowane gromadzi się bardzo wiele zanieczyszczeń, w tym groźnych bakterii chorobotwórczych. Osiadają one wraz z kurzem na pościeli i mają kontakt z naszym ciałem. Im częściej i lepiej wietrzymy sypialnie, tym kołdry hipoalergiczne 200x220 odznaczają się większą skutecznością działania.
  • Pranie – kołdry dla alergików 200x220 powinny być prane w możliwie najwyższej temperaturze dopuszczalnej przed producenta. Im wyższa temperatura prania, tym większe są szanse na całkowite wyeliminowanie wszystkich bakterii i drobnoustrojów obecnych w kołdrze.

Jeżeli chcą Państwo kupić najwyższej jakości polskiej produkcji kołdry antyalergiczne 200x220, polecamy produkty dostępne w naszej firmie https://posciel.to/koldry. Są to kołdry znanych i cenionych firm, takich jak Piórex czy Poldaun oraz wiele innych. Ich jakość i solidność potwierdzona została licznymi certyfikatami, takimi jak Oeko-Tex, Nomite oraz Atest PZH.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop