Zamknij

Gdzie wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

09:01, 28.04.2020 | materiały partnera

Obecnie zaciągnięcie pożyczki jest dużo wygodniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej instytucji pozabankowych udostępnia swoją ofertę przez Internet, co umożliwia pożyczenie pieniędzy szybciej i bez wychodzenia z domu. Dzięki nowoczesnym technologiom wszystkie formalności związane z pożyczką można załatwić online.

W przypadku niespodziewanego wydatku aż 38% ankietowanych przez Federację Konsumentów zwróci się w pierwszej kolejności z prośbą o pomoc finansową do rodziny lub znajomych. Natomiast 33% badanych zdecyduje się na zaciągnięcie pożyczki lub kredytu. 4% respondentów sprzeda jakiś cenny przedmiot. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy z pożyczki pozabankowej skorzystało 12% ankietowanych, w okresie ostatnich pięciu lat – 15% badanych.

Polacy są ostrożni w zaciąganiu zobowiązań. Najczęściej sięgają po pożyczkę, gdy pojawi się nagły wydatek (62%). Na zaspokojenie takiej potrzeby pożycza pieniądze 29% naszych rodaków, natomiast 25% korzysta z pożyczki, gdy skusi ich atrakcyjna oferta. Najwięcej Polaków pożycza pieniądze na remont (34%), leczenie lub leki (22%), wyposażenie mieszkania (22%), zakup samochodu (22%). Mniej osób zadłuża się na zakup sprzętu RTV i AGD (17%), naprawę samochodu (15%), wyjazd na urlop (15%) oraz na bieżące wydatki (14%). Najrzadziej ankietowani pożyczają pieniądze na sprzęt sportowy (4%), ubezpieczenie samochodu (6%) i na różne okazje rodzinne (9%).

Źródło: Federacja Konsumentów

Najważniejszym parametrem decydującym o atrakcyjności pożyczki jest dla większości ankietowanych (51%) niskie oprocentowanie. Trochę mniej respondentów (39%) uznało niską ratę za decydujący aspekt przy wzięciu zobowiązania. Łączny koszt pożyczki jest ważny dla 34% badanych, a jasny opis i zrozumiałe warunki – dla 33% ankietowanych. 33% Polaków stawia na wiarygodność instytucji pożyczkowej, 24% wybiera oferty za 0 zł, a 23% chce szybko otrzymać gotówkę.

– Szukając pożyczki, Polacy coraz częściej stawiają przede wszystkim na wygodę i szybkość, dlatego tak chętnie wybierają zobowiązania dostępne przez Internet. Głównym czynnikiem decydującym o skorzystaniu z konkretnej oferty pożyczkowej są dla wielu pożyczkobiorców atrakcyjne warunki – mówi przedstawiciel marki VIVUS. – Takie podejście sprawia, że coraz więcej konsumentów szuka pożyczek online, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Z takiej oferty można korzystać siedem dni w tygodniu. Warto spokojnie przeanalizować warunki pożyczki i wybrać zobowiązanie, które jest dla nas odpowiednie – podkreśla ekspert.

Pożyczka bez wychodzenia z domu – jak ją otrzymać?

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze bez wychodzenia w domu, mamy tak naprawdę dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to skorzystanie z obsługi domowej. Takie wyjście proponują niektóre firmy pożyczkowe. Jednak w obecnej sytuacji bezpieczniejsza jest druga opcja – zaciągnięcie pożyczki online. Na tym rozwiązaniu się skoncentrujemy.

Pożyczki dostępne bez wychodzenia z domu znajdziemy w ofertach instytucji pozabankowych działających przez Internet. To właśnie firmy pożyczkowe przyczyniły się do rozpowszechnienia takiej formy pożyczania pieniędzy w Polsce. Dziś zdobycie gotówki online nie jest problemem. Wystarczy od razu wejść na stronę www pożyczkodawcy lub skorzystać porównywarki internetowej, która ułatwi nam wybór najkorzystniejszej oferty.

Gdy jesteśmy już w witrynie internetowej pożyczkodawcy, wybierzmy za pomocą suwaków kwotę zobowiązania oraz termin spłaty. Po chwili otrzymamy wszystkie wyliczenia związane z pożyczką, takie jak wysokość odsetek, prowizji, całkowita kwota zobowiązania itp. Jeśli podane parametry pożyczki są dla nas zadowalające, możemy przejść do następnego kroku, jakim jest wypełnienie prostego formularza.

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę trzeba go przesłać online do pożyczkodawcy. W kolejnym kroku pożyczkobiorca musi wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (1 gr lub 1 zł) w celu potwierdzenia tożsamości. Następnie należy poczekać na decyzję pożyczkową. Jeśli jest pozytywna, pieniądze zostaną przelane na konto klienta najszybciej, jak to możliwe. Natomiast umowę pożyczkową otrzymamy w formie elektronicznej na adres e-mail.

Kto może skorzystać z pożyczki bez wychodzenia z domu?

Z pożyczki bez wychodzenia z domu może skorzystać każdy, kto ma smartfon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu, posiada odpowiednią zdolność kredytową i spełnia wszystkie warunki pożyczkodawcy.

Wniosek o pożyczkę online może złożyć każdy, kto jest pełnoletni, posiada dowód osobisty, numer telefonu, konto w banku oraz stały dochód. Często słyszy się określenie „pożyczka na dowód”. Co ono oznacza? Najczęściej chodzi o to, że dowód osobisty jest potrzebny przy wypełnianiu wniosku, by spisać z niego numer. Formalności nie są skomplikowane ani długie, ale przede wszystkim można je załatwić online. Cały proces pożyczkowy nie trwa długo, ponieważ pożyczkodawcy wykorzystują innowacyjne metody scoringowe.

Dodatkowo warto wiedzieć, że większość instytucji pozabankowych sprawdza rzetelność pożyczkobiorców w BIK i rejestrach dłużników, dlatego osoby mające zadłużenia zwykle nie mają szansy na otrzymanie gotówki.

Pożyczka bez wychodzenia z domu to proste i szybkie rozwiązanie dla osób potrzebujących gotówki. Zobowiązania takie są dostępne przez Internet. Również online załatwimy wszystkie formalności. To najwygodniejszy sposób pożyczenia pieniędzy, a do tego bezpieczny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%