Zamknij

5 powodów, dla których warto uczyć się języka niemieckiego

14:45, 20.12.2021 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 14:46, 20.12.2021

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to podstawa. Od kandydatów aspirujących do zarówno małych, jak i dużych firm, wymaga znajomości przynajmniej jednego obcego języka i to zarówno w mowie, jak i w piśmie. Generalnie język niemiecki cieszy się w Polsce niemalejącą popularnością. Nic dziwnego – Republika Federalna Niemiec jest naszym sąsiadem. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić 5 powodów, dla których warto uczyć się niemieckiego!

1. Lepsze zatrudnienie

Pierwszy powód jest bardzo „życiowy” – znajomość języka niemieckiego pozwala na zdobycie lepszej, to znaczy lepiej płatnej i ciekawszej pracy. Jest również świetnym argumentem dla obecnych pracowników, podczas wszelakich rozmów w sprawie podwyżek i premii. Współpraca i handel pomiędzy firmami z obu krajów niewątpliwie wpływa na konieczność posiadania w szeregach zespołu pracowników przynajmniej jednej osoby, która biegle włada tym językiem, dlatego też wiele przedsiębiorców wręcz walczy między sobą o ekspertów języka niemieckiego! Chcąc uzyskać lepsze wynagrodzenie lub bardziej atrakcyjne stanowisko, warto uczyć się niemieckiego. A że na naukę zawsze jest czas, można ją rozpocząć nawet w dorosłym życiu.

2. Dostęp do niemieckiej kultury

Generalnie język niemiecki nie jest powszechnie uważany za szczególnie ładny. Nie można jednak umniejszać dobytku chociażby znanych pisarzy, takich jak Goethe, Eichendorff, czy też uwielbiani przez dzieci Bracia Grimm. Z pewnością przeczytanie najbardziej znanych pozycji wyżej wymienionych twórców w oryginale, byłoby świetnym przeżyciem. Wspomnieć również należy, że coraz częściej niemieckie seriale i filmy są dostępne w popularnych serwisach streamingowych, takich jak na przykład Netflix. Osobiście gorąco możemy polecić serial „Dark” – jest to wspaniałe, mroczne arcydzieło, które z pewnością każdego zachwyci. Niemiecka kultura obejmuje naprawdę ogromne ilości utworów najróżniejszej maści – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

3. Podróżowanie i zwiedzanie

Niemcy są znacznie większe od Polski i rozciągają się od zaśnieżonych szczytów Alp aż po zimne Morze Północne. Wbrew nieprawdziwej i krzywdzącej opinii, w Niemczech jest niezwykle wiele atrakcyjnych do zobaczenia miejsc. Przykładowo, są majestatyczne zamki i pałace, ogromne jeziora, prastare lasy i przeogromne miasta. Fanom piłki nożnej na pewno przypadnie do gustu tamtejsza Bundesliga, należąca do najlepszych lig na świecie. Warto więc zapoznać się z atrakcjami znajdującymi się po zachodniej stronie granicy. Jak też wiadomo, dużo łatwiej podróżować, znając język ludzi, do których się jedzie.

4. Zawieranie nowych znajomości

Znajomość języka obcego służy komunikowaniu się z ludźmi, którzy również się nim posługują. Stąd znając język niemiecki, Można poznać wiele ciekawych osób nie tylko z tego kraju, ale również m.in. z Austrii i Szwajcarii. Co ciekawe, tego typu znajomości można zdobyć nawet w Polsce! Coraz więcej obywateli ww. krajów przyjeżdża nad Wisłę w celach zawodowych. Niewątpliwie ciężko im odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odpowiedni przewodnik z pewnością się im przyda.

5. Możliwość rozpoczęcia życia w innym kraju

Znając język niemiecki, praktycznie z dnia na dzień można wyjechać za zachodnią granicę. Jest to świetna destynacja dla mieszkańców naszego kraju – do Niemczech jest blisko, a dojazd odbywa się autostradami. Bez problemu można mieszkać pod Berlinem i w ciągu godziny dojechać do rodziny w Szczecinie. Znając język, człowiek pozbywa się swoistej bariery – niezależnie bowiem od sytuacji, wszędzie sobie poradzi.

Podsumowując, wymienione powody, dla których warto uczyć się niemieckiego, nie są jedynymi. Gwarantujemy, że niezależnie od pobudek, jego znajomość pomoże w wielu aspektach życia – zarówno zawodowym, jak i towarzyskim. Dlatego serdecznie zachęcamy do podjęcia nauki. Co istotne, warto poszukać odpowiedniego korepetytora na Buki.org, gdzie szybko i łatwo można umówić lekcje niemieckiego zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%