Zamknij

Dlaczego warto zabrać dzieci do parku linowego?

12:03, 04.08.2022 | .

Wakacje to czas, kiedy rodzice dwoją się i troją, by znaleźć ciekawe atrakcje dla swoich dzieci. Ważne jest, aby rozrywki były nie tylko interesujące i wciągające, ale także wpływały pożywnie na rozwój maluchów i nastolatków. Jednym z lepszych pomysłów na jednodniowy wypad w gronie najbliższych jest wycieczka do parku linowego. Jakie korzyści przynosi ta forma spędzania czasu?

Czym są parki linowe? Jakie atrakcje oferują?

Park linowy to instalacja sportowo-rekreacyjna, która zamontowana jest na określonej wysokości. Składają się nią trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, które zaaranżowano na specjalnych kolumnach, jak i na drzewach. Doskonale sprawdzają się dla dzieci w każdym wieku, a także dorosłych opiekunów, ponieważ mnogość tras, jaką oferuje np. park linowy w górach Bcamp.pl pozwala na dopasowanie poziomu trudności do swoich preferencji i umiejętności. Warto odwiedzić to miejsce podczas wycieczki z Tucholi na przepiękne południe naszego kraju.

Aby dostarczyć jeszcze więcej radości z pokonywania wyznaczonej drogi, na całej jej długości rozmieszczone są wszelkiego rodzaju przeszkody — wiszące mosty, belki, tunele, huśtawki, miejsca do podciągania się, zjazdy tyrolskie czy skok Tarzana. Głównym zadaniem gracza w parku linowym jest pokonanie trasy, która podzielona jest na odcinki.

Co ważne parki linowe mogą być rozbudowanymi obiektami, które nie tylko oferują zróżnicowane trasy do pokonania, ale i także paintball, strzelnice, ścianki wspinaczkowe i plac zabaw dla maluchów, tak aby móc spędzić jednym miejscu ciekawy, pełen atrakcji dzień.

Dlaczego warto zabrać dzieci do parku linowego?

Jak pisano wcześniej parki linowe to miejsca dla każdego — osoby w każdym wieku, w tym małe dzieci, mogą świetnie spędzić tu czas. Warto jednak przed wycieczką sprawdzić, jakie maluszki mogą rozpocząć pokonywanie tras. Często mogą je przebyć już 3-latki.

Taka wycieczka ma bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim pozwala na oderwanie od elektroniki, spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. W parku linowym można poczuć dreszczyk adrenaliny i pokonać swoje własne słabości. Dodatkowo propaguje zdrowy tryb życia i zachęca do aktywności, pozwala na rozbudzenie pasji i zamiłowania do nich. Ćwiczenia, które wykonywane są w parku linowym, mają bardzo dobry wpływ na zdrowie i ciało dziecka — poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową, a także koncentrację. Regularne wycieczki do parku linowego pozwalają na skorygowanie wad postawy malucha oraz wzmocnienie się wszystkich mięśni u dzieci.

Gdzie szukać ciekawych parków linowych dla dzieci?

Oferta parków linowych w Polsce stale się poszerza. Wynika to z wysokiego zainteresowania tego typu rozrywkami. Warto jednak wiedzieć, jak znaleźć to najlepsze w okolicy miejsce. Przede wszystkim warto posłużyć się internetem i wpisać w wyszukiwarce frazę „park linowy + miasto”, np. park linowy Istebna. Dzięki temu można uzyskać wyniki z najbliższej okolicy (często wraz z ocenami w Google). Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z polecenia znajomych oraz punktów informacji turystycznej — zatrudnieni tam pracownicy z pewnością polecą także inne ciekawe miejsca w danej okolicy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%