Zamknij

Czym jest doświadczenie użytkownika i jak o nie dbać?

08:54, 20.07.2022 | .

Czym jest doświadczenie użytkownika i jak o nie dbać?

UX, czyli User Experience, to doświadczenie użytkownika. Termin ten pojawia się coraz częściej, a działania z niego wynikające decyduje się wprowadzić wiele firm. Aby robić to skutecznie, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie pracowników. Szkolenia UX nadają się do tego celu idealnie. Te najlepsze prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na User Experience i wiedzą, na jakich zasadach się ono opiera.

Czy każdy produkt wywołuje doświadczenia?

Każdy produkt, który dostępny jest na rynku wywołuje w użytkowniku szereg określonych doświadczeń. Tyczy się to zarówno artykułów spożywczych, jak i aplikacji internetowych oraz stron internetowych. Każdy etap korzystania z produktu – począwszy od jego poznania, poprzez pierwsze użycie, aż do wyrzucenia – wywołuje wrażenia, które są postrzegane jako pozytywne bądź negatywne. Jeśli chcemy mieć pewność, że zestaw doświadczeń będzie wyłącznie przyjemny i pożądany przez klienta, należy postawić na zasady UX, czyli User Experience. Odpowiednie zaplanowane szkolenia UX pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do tego, aby zasady UX wdrażać.

Czym zajmują się zespoły projektowe UX?

Wiele osób, które dotychczas nie miały styczności z User Experience sądzi, że zespoły projektowe UX odpowiadają za tworzenie produktu. Tymczasem okazuje się, że jest to przekonanie błędne. Zadaniem tych specjalistów jest skupienie się na doświadczeniach użytkownika. Celem podejmowanych działań jest z kolei doprowadzenie do tego stanu, w którym użytkownik będzie doświadczał wyłącznie przyjemnych emocji i odczuć, mając jednocześnie poczucie, że jego wszystkie potrzeby zostały w pełni zaspokojone. User Experience jest obecnie stosowane w odniesieniu między innymi do stron internetowych i aplikacji mobilnych. Trudno wyobrazić sobie te produkty pozytywnie postrzegane przez klientów, jeśli zasady UX nie zostały w ich przypadku zastosowane. Dobry produkt powinien być:

użyteczny;

funkcjonalny;

praktyczny.

Bardzo ważne jest, aby jego obsługa nie nastręczała żadnych problemów. Wówczas produkt będzie wysoko oceniany przez użytkowników. Będą oni korzystać z niego naprawdę chętnie.

Jakie szkolenia UX wybrać?

Jeśli chcemy zatroszczyć się o doświadczenia użytkownika, musimy przede wszystkim posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Szkolenia UX są najlepszą okazją do zdobycia tego, co potrzebne jest do pracy w zespole projektowym UX. Warto pamiętać, aby wybierać naprawdę dobre szkolenia, które prowadzone są przez specjalistów. Tylko wówczas można być pewnym, że będą one rzetelne. Na pewno warto zainteresować się szkoleniami certyfikacyjnymi, które pozwalają na zdobycie certyfikatu potwierdzające posiadaną wiedzę i umiejętności. Obecnie takie szkolenia odbywają się drogą internetową, co jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Udział w kursie internetowym nie wymaga przemieszczania się, wynajmowania hotelu i tracenia czasu na dojazd. Co więcej, w szkoleniu można wziąć udział, siedząc wygodnie w ulubionym fotelu. Oznacza to więc komfort na naprawdę wysokim poziomie.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://uxupgrade.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%