Zamknij

Kurs językowy ? pomysł na pożyteczne wakacje dla dzieci?

16.43, 16.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16.45, 16.04.2019

Kiedy kończy się rok szkolny, to większość dzieci jest bardzo zadowolona, że nareszcie może odpocząć. Jednak warto tak zorganizować ten czas, by spędzili go pożytecznie, ale też ciekawie. Dzięki temu będą mogli się zrelaksować, a przy okazji odciągniemy je od komputera i telefonu. Dlatego dobrym pomysłem jest kurs językowy organizowany za granicą, co połączy przyjemność z nauką.

Poznawanie nowych miejsc

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że zagraniczne kursy językowe, to możliwość poznania zupełnie nowych miejsc. Dzięki temu dzieci w każdym wieku mogą zobaczyć ciekawe rzeczy, ale też poznać nowe osoby. Pamiętajmy też o tym, że nic tak nie uczy wrażliwości na inne kultury, jak podróże. Dlatego organizując taki wyjazd dzieciom lub młodzieży możemy pomóc im w dostrzeżeniu różnorodności np. pod względem wyznań, lub koloru skóry. Na pewno taki wyjazd sprawi, że najmłodsi staną się bardziej tolerancyjni.

Szlifowanie języka obcego

Jednak nie można też zapominać drugim aspekcie, który jest tak naprawdę najważniejszy, a mianowicie o nauce języka obcego. Dzieci są w pewien sposób zmuszone do posługiwania się nim, dzięki czemu przełamują swoje bariery. Dzięki temu rozmowa z obcokrajowcami stanie się łatwiejsza, co na pewno przyniesie też rezultaty w szkole. Pamiętajmy też o tym, że nawet wiele godzin korepetycji może nie przynieść takich korzyść, jak po prostu otaczanie się danym językiem. Poza tym codzienny kontakt pozwoli na dopracowanie wymowy i akcentu, co jest wręcz niemożliwe w warunkach szkolnych.

Jak zorganizować taki wyjazd?

Zwróćmy uwagę na to, że samodzielna organizacja takiego wyjazdu nie będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że na pewno będzie droga, a poza tym nie zapewnimy dziecku kontaktu z rówieśnikami. Dlatego warto wybrać firmę, jak np. https://angloville.pl/kursy-jezykowe-za-granica/, która organizuje różne kursy zagraniczne dla osób w różnym wieku. W ten sposób możemy mieć pewność, że dziecko znajdzie się pod dobrą opieką native speakera, ale też więcej się nauczy. Pamiętajmy też o tym, by wybierać kursy, które odbywają się w państwach, gdzie angielski jest jedynym lub jednym z języków urzędowych.

Dlaczego dzieci powinny wyjeżdżać na kursy językowe?

Język angielski jest podstawą na obecnym rynku pracy, dlatego dzieci już od najmłodszych lat powinny się go uczyć. Jednak często zajęcia w szkole są niewystarczające, co często jest związane ze zbyt dużą ilością uczniów w jednej klasie. Poza tym nawet dodatkowe zajęcia językowe mogą nie przynieść tylu korzyści, co bezpośredni kontakt z tym językiem, co zapewnia zagraniczny kurs językowy. Dzięki temu zapewnimy dziecku lepszy start w przyszłość, o czym powinniśmy pamiętać szczególnie w przypadku dorastającej młodzieży, która już niedługo sama będzie szukała pracy.

Najważniejsze korzyści

  • Przełamanie własnych barier i wyjście poza swoją strefę komfortu,
  • Poprawa umiejętności językowych,
  • Pożyteczne spędzenie czasu wolnego,
  • Możliwość nawiązania nowych znajomości,
  • Bezpośredni kontakt z native speakerem.
(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%