Zamknij

Jak przygotować się do pierwszego tańca na weselu?

00:33, 02.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:33, 02.06.2023

Jednym z nieodłącznych elementów wesela bez wątpienia jest pierwszy taniec. Często jednak jest to jeden z najbardziej stresujących dla pary młodej momentów. Wówczas wszyscy goście patrzą tylko na nich, a atrakcja ta jest filmowana. Dlatego boją się, że popełniając choćby najmniejszy błąd, zniszczą całe przedstawienie. Z tego powodu, coraz więcej narzeczonych już wiele miesięcy przed ślubem trenuje przed tym ważnym momentem. W jaki sposób przygotować się do pierwszego tańca na weselu? Podpowiadamy.

Czy najpierw wybrać rodzaj tańca, czy piosenkę na pierwszy taniec?

Przygotowując się do swojego pierwszego tańca na weselu, większość par młodych najpierw wybiera piosenkę, do której chciałyby zatańczyć. Bardzo często jest to utwór ważny dla narzeczonych i w jakiś sposób związany z ich historią miłosną. W takim przypadku to do piosenki należy dopasować odpowiedni rodzaj tańca. 

Jeżeli jednak para nie ma żadnych preferencji co to utworu, do którego chciałaby zatańczyć pierwszy taniec na swoim weselu, może najpierw wybrać rodzaj tańca, a następnie dopasować do niego piosenkę. Mogą takie działania przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy instruktorów pracujących w miejscu takim jak szkoła tańca. Gdańsk to miejscowość, gdzie funkcjonują takie miejsca. W ich ofercie można znaleźć nie tylko pakiety lekcji indywidualnych dla nowożeńców, ale również regularne kursy w parach.

Czy warto samodzielnie ułożyć choreografię do pierwszego tańca, czy lepiej skorzystać z pomocy instruktora?

Kiedy wybierzemy piosenkę, do której chcielibyśmy zatańczyć, musimy wymyślić do niej choreografię. Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tańcem może być to niemałe wyzwanie. Z tego powodu, jeżeli na weselu chcemy zaprezentować ułożoną choreografię, a nie spontaniczny taniec, warto już kilka miesięcy wcześniej zacząć treningi. Samodzielnie możemy wymyślić kilka prostych kroków, które następnie zaprezentujemy gościom. Dobrą opcją w takim przypadku jest również zapisanie się na kurs tańca w parach. Podczas takich lekcji poznamy kilka kroków, które będziemy mogli wykorzystać podczas naszego pierwszego tańca.

Obecnie jednak większość par młodych chce, żeby ich pierwszy taniec był swego rodzaju atrakcją wesela. Dlatego decyduje się na bardziej skomplikowaną choreografię. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i udać się do szkoły tańca. W takim miejscu możemy wykupić na przykład pakiet lekcji indywidualnych dla nowożeńców, na których profesjonalny instruktor tańca skomponuje dla nas indywidualną choreografię i nauczy nas poszczególnych ruchów. Taka opcja jest korzystna zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy wykonywać trudniejsze figury czy podnoszenia. W zależności od tego, w jakim tempie będziemy przyswajać poszczególne kroki, nauczenie się całej choreografii może nam zająć od kilku do nawet kilkunastu lekcji. 

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%