Zamknij

Jak wybrać odpowiedni kartacz do brody?

00:31, 02.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:31, 02.06.2023
Źródło: freepik.com Źródło: freepik.com

Bujna, gęsta i lśniąca broda może być świetnym dopełnieniem wizerunku mężczyzny. Obecnie dłuższy zarost jest trendy. Z tego powodu dostępnych jest coraz więcej różnych typów kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji brody. W wielu miejscach otwierają się również nowoczesne salony barberskie. Jednym z akcesoriów, w jakie warto się zaopatrzyć, chcąc nosić większy zarost, bez wątpienia jest kartacz do brody. Jak jednak wybrać odpowiedni model dla siebie? Podpowiadamy.

Jaki rodzaj włosia w kartaczu do brody wybrać?

Wielu mężczyzn ma problem z odróżnieniem kartacza do brody od szczotki i myli te dwa pojęcia. Faktycznie oba te akcesoria są do siebie bardzo podobne. Różnica polega jednak na tym, że kartacz nie posiada rączki, która znajduje się w szczotce. Wybierając taki przyrząd, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na zastosowany w nim typ włosia. Obecnie na przykład na stronie dlagentlemana.pl dostępne są kartacze z włosiem naturalnym oraz syntetycznym. 

Szczególnie polecane są te pierwsze modele, ponieważ są one delikatniejsze dla brody, nie plączą jej i skutecznie dbają o zarost, a także skórę pod nim. Jedną z najchętniej kupowanych wersji kartaczy jest model z włosiem z dzika. Jest ono odpowiednio twarde i dość sztywne, dzięki czemu bez trudu rozczesuje brodę, docierając aż do skóry. Z kolei kartacze z włosiem syntetycznym, jeżeli wyprodukowane są ze słabej jakości materiałów, nie spełniają dobrze swojego zadania.

Jaki rodzaj oprawy kartacza wybrać?

Zarówno na komfort użytkowania produktu, jak i jego żywotność wpływa również materiał, z którego wykonana jest oprawa kartacza. Do produkcji takich wyrobów wykorzystuje się drewno bukowe, egzotyczne bądź dąb. Najczęściej oprawa kartaczy tworzona jest właśnie z buku, który jest bardzo wytrzymałym gatunkiem drewna i dlatego doskonale sprawdza się w tej roli. 

Obecnie coraz częściej jednak w ofercie sklepów barberskich możemy znaleźć kartacze z drewna egzotycznego. Trwałość poszczególnych modeli uzależniona jest od konkretnego gatunku, z którego są one wykonane. Dąb z kolei jest jeszcze bardziej wytrzymały niż buk, a dodatkowo bardziej szlachetny, jednak kartacze z oprawą dębową nie są dostępne we wszystkich miejscach.

Czy sposób wykonania kartacza ma znaczenie?

Kupując kartacz, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostało zamocowane w danym modelu włosie. Obecnie na rynku znajdziemy wersje produkowane maszynowo, nabijane i przewlekane. Poszczególne metody różnią się między sobą nie tylko kosztem produkcji takiej szczotki, ale również jej późniejszą wytrzymałością i trwałością. Z tego powodu, przed zakupem kartacza warto dobrze obejrzeć wybrany model i sprawdzić, czy jest dobrze wykonany.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%