Zamknij

Zielona Dominikana północna z biurem podróży z Tucholi – podziwiaj cuda natury z dala od hotelowych molochów

09:09, 13.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:09, 13.03.2023

Nie wszyscy wybierają się na wakacje po to, żeby wypoczywać na leżaku w pobliżu hotelowego basenu. Turyści z Tucholi mogą odwiedzić skąpaną w słońcu Dominikanę w ramach wycieczki z biurem podróży. Szczególnie północna część wyspy pełna jest atrakcji, które przypadną do gustu miłośnikom natury.

Dominikana to miejsce, do którego można udać się przez 365 dni w roku i niezależnie od tego, kiedy tam pojedziesz, zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo dobrej pogody. Malownicza linia brzegowa ciągnie się przez kilkaset kilometrów i oprócz białych piaszczystych plaż oferuje również parki krajobrazowe, lasy namorzynowe, laguny i skaliste klify. Zanim jednak wybierzesz się w podróż z jednym z biur podróży z Tucholi, sprawdź pod poniższym adresem, czy potrzebny będzie paszport https://paszporty.com.pl/czy-na-dominikane-potrzebny-jest-paszport/.

Lost Haitises

Do niepowtarzalnego parku krajobrazowego Lost Haitises najprościej przetransportować się z półwyspu Samaná. Gdy tylko zawitasz w to miejsce, Twoją uwagę zwrócą z pewnością ogromne, wysokie aż na 40 metrów skalne ściany. Ze wszystkich stron porośnięte są one drzewami, co tworzy niesamowity krajobraz.

W jaskiniach znajdujących się w Lost Haitises kręcono słynnych „Piratów z Karaibów”. Najpopularniejsze z nich to Cueva de la Línea oraz Cueva de la Arena. Turyści mogą dziś obejrzeć w nich liczne pozostałości po dawnych obrzędach. Z kolei obserwatorzy lokalnej fauny zwrócą uwagę na liczne ptaki przebywające na terenie Lost Haitises (ponad 200 gatunków!), a także manaty czy delfiny regularnie odwiedzające pobliskie wody.

Rzeka Rio Bahoruco

Wysokie skały wapienne, jaskinie i lasy otaczają tę mieniącą się odcieniami błękitu i turkusu rzekę. W obrębie Rio Bahoruco znajduje się mnóstwo imponujących rozmiarów basenów skalnych, do których odważni śmiałkowie skaczą z klifów. Wycieczkę po tym trudnym terenie można odbyć wyłącznie w towarzystwie przewodnika. Warto ją zaplanować jeszcze wyjazdem, podobnie jak sprawy paszportowe, o których przeczytasz na stronie paszporty.com.pl.

Pico Duarte

Ten najwyższy nie tylko w Kordylierze Centralnej, ale i na całych Karaibach szczyt odwiedzają zarówno zaprawieni alpiniści, jak osoby, które szukają kontaktu z naturą i niesamowitych widoków. Pico Duarte mierzy 3175 m n.p.m., porastają go gęste lasy tropikalne i najlepiej zdobywać go, wyruszając z miejscowości Constanza.

Jarabacoa

Szukasz miejsca, w którym odetchniesz świeżym powietrzem i odpoczniesz od promieni słonecznych? Skieruj się w stronę miasta Jarbacoa. To otoczone przez górski teren Cordillera Central miejsce kusi turystów licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. W pobliżu znajdują się aż trzy rzeki – Yaque del Norte, Baiguate oraz Jimenoa ze swoim imponującym wodospadem.

El Limón

Skoro mowa o wodospadach, warto na własne oczy przekonać się, jak wygląda El Limón. Otoczone przez drzewa ananasowe i palmy królewskie miejsce jest siedliskiem lokalnej fauny, w którym jak mało gdzie można poczuć klimat dzikiej dżungli.

Los Pozos

Los Pozos zwane również kałużami Romea to powstałe z podwodnych jaskiń naturalne baseny, które tworzą swego rodzaju turystyczny kompleks. Całodniowa wycieczka po tym miejscu pozwoli Ci wskoczyć do krystalicznie czystej wody, a niepowtarzalne konstrukcje skalne, których jest tu całe mnóstwo, na długo zostaną w Twojej pamięci.

Na Dominikanę możesz się dostać zarówno z jednym z biur podróży z Tucholi, jak i we własnym zakresie, np. z wylotem z Londynu. Decydując się na takie rozwiązanie, dowiedz się, czy do Anglii potrzebny jest paszport?

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%