Zamknij

Moduły do PrestaShop, które zwiększą funkcjonalność Twojego sklepu

10.26, 19.01.2023 . Aktualizacja: 10.27, 19.01.2023

Dobrze wiemy, że prowadzenie sklepu internetowego nie jest łatwym zajęciem. Z tego powodu warto znaleźć sposoby, które choć w pewnym stopniu uproszczą naszą pracę. Na szczęście znajdziemy na rynku moduły, które mogą nam sporo zaoferować.

Co oferuje PrestaShop?

Zacznijmy od tego, że jest to darmowe oprogramowanie, dzięki któremu stworzymy nasz sklep internetowy. Wybierzemy szablon, wgramy produkty, ustawimy metody płatności. Co dokładnie zyskujemy stawiając na Sklepy PrestaShop? Między innymi:

• Intuicyjny panel z polską wersją językową;

• Tworzenie kont o różnych uprawnieniach;

• Natywne wsparcie wielojęzyczności, dzięki któremu możemy sprzedawać nasze towary za granicą;

• Możliwość rozszerzenia podstawowych funkcjonalności o dodatkowe moduły;

• Oprogramowanie, które jest stale rozwijane;

• Ponad 2000 darmowych szablonów;

• Funkcje wspierające działania SEO;

• Moduły, które umożliwiają integrację z wieloma systemami płatności;

• Funkcje umożliwiające prowadzenie sprawnego marketingu;

Przy okazji zaznaczmy, że PrestaShop jest całkiem wydajnym oprogramowaniem. Natomiast możemy sami spowolnić nasz sklep wgrywając zbyt dużą liczbę niepotrzebnych dodatków. To trzeba robić z głową, a optymalizacja będzie poprawna.

Rozwiń PrestaShop o dodatkowe moduły

Uważamy, że jest to oprogramowanie dobre dla małych i rozwijających się sklepów. Skalowanie biznesu jest bowiem całkiem proste dzięki modułom, które możemy w każdej chwili zainstalować. Choć są one płatne, to dzięki nim nie musimy korzystać z pomocy programistów, dzięki czemu w efekcie i tak wychodzimy na plus.

Zastanów się, jakich funkcjonalności oczekiwałbyś jako klient. Następnie sprawdź, których z nich brakuje na Twojej stronie. Z całą pewnością istnieją moduły, które pozwolą Ci uzupełnić tę lukę.

Z naszych obserwacji wynika, że warto zakupić dodatki, które związane są z klauzulami prawnymi. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nasz sklep spełnia wszystkie wymogi pod względem formalnym. Pamiętajmy, że wedle dyrektywy Omnibus każdy sklep jest zobowiązany do umieszczenia na karcie produktu historii cen. Dodatkowo musimy zawrzeć na stronie klauzulę RODO. Właśnie dlatego moduły prestashop są tak cenne.

Stwórz stronę, którą docenią klienci

W dobie tak dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce konkurencja w sieci jest ogromna. Dla klientów jest to oczywiście spory plus, natomiast sprzedawcy muszą zastanawiać się nad tym, w jaki sposób przyciągnąć do siebie użytkowników i przekonać ich do zakupów. Naszym zdaniem dobrze funkcjonująca strona z przejrzystymi ofertami i prostym systemem kupna jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w internecie.

Dlatego też warto dać szansę PrestaShop. Już darmowe funkcjonalności mogą nam wiele zaoferować, a w razie potrzeby płatne moduły sprawią, że wyróżnimy się na tle konkurencji. To prosty sposób na zaistnienie w sieci i wejście do świata sprzedaży online. Pamiętajmy, że korzystanie z tego oprogramowania jest darmowe, więc nic nie zaszkodzi spróbować i samemu ocenić, czy jest to coś dla nas.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%