Zamknij

Newsy sportowe - Czy Polska ma szansę na wyjście z grupy na mistrzostwach świata?

08:09, 27.09.2022 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 08:09, 27.09.2022

Już tylko zaledwie dwa miesiące do startu Mistrzostw Świata w Katarze. Cała impreza rozpocznie się 20 listopada. Turniej w Katarze potrwa zaś do 18 grudnia 2022 roku. Kibice Biało-czerwonych liczą na dobry występ naszych kadrowiczów. Z kim Polska zagra w grupie? Czy mamy szansę na awans do fazy pucharowej? Jak wyglądają ostatnie wyniki kadry Biało-czerwonych?

Z kim zagra Polska w grupie C?

W marcu podopieczni Czesława Michniewicza szykowali się do spotkań barażowych. Finalnie w półfinale mieliśmy wolny los. Wszystko dlatego, że Rosja po ataku na Ukrainę została wykluczona. Dzięki temu Polacy awansowali bezpośrednio do finału. Tam czekali Szwedzi. Ostatecznie gracze Czesława Michniewicza triumfowali 2:0. Niedługo potem odbyło się losowanie. Polacy trafili do jednej grupy z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Jak wygląda dokładny terminarz naszych meczów? W pierwszym spotkaniu zmierzymy się z Meksykiem. Spotkanie zaplanowano na 22 listopada 2022 roku. Cztery dni potem rywalem Biało-czerwonych będą kadrowicze Arabii Saudyjskiej. Ostatniego dnia listopada zagramy zaś z Argentyńczykami. Czy mamy szanse na wyjście z grupy? Warto na pewno czytać newsy sportowe na sport1.pl, by dowiedzieć się, jak wyglądają przygotowania itd. Spore znaczenie ma m.in. to, aby wszyscy nasi topowi zawodnicy byli zdrowi. Niestety, już wiemy, że Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać m.in. z Jakuba Modera, który po ciężkiej kontuzji wróci do gry dopiero w 2023 roku.

Jak wyglądają wskazania ekspertów? - Co piszą w wiadomościach sportowych

Na szczęście pozostali zawodnicy są na ten moment zdrowi. Szczególnie dużo zależeć będzie od Roberta Lewandowskiego. Polak szybko zaaklimatyzował się w ekipie z Camp Nou. RL9 w ośmiu spotkaniach (La Liga plus Champions League) zdobył w sumie dziewięć goli. Coraz lepiej poczynają sobie także Piotr Zieliński (np. kapitalne spotkanie przeciwko Liverpoolowi), czy Arkadiusz Milik. Wydaje się, że podopieczni Czesława Michniewicza mogą zatem na poważnie powalczyć minimum o zajęcie drugiego miejsca w grupie. Sporo wskazuje na to, że zdecydowanym faworytem do uplasowania się na pierwszej lokacie są Albicelestes. Biało-czerwoni o drugie miejsce najprawdopodobniej powalczą z Meksykiem. Pierwsza potyczka (22 listopada 2022 roku) będzie zatem szczególnie istotna. Eksperci wskazują, że Polska i Meksyk mają po 50% szans na wyjście z grupy. Wydaje się, że dostarczycielem punktów będą zaś zawodnicy Arabii Saudyjskiej.

Jak spisują się Polacy przed mundialem w Katarze?

Trzeba przyznać, że niestety dość średnio (swoje kłopoty mają też jednak np. kadrowicze Meksyku). W rozgrywanej obecnie Lidze Narodów UEFA zawodnicy Czesława Michniewicza mają za sobą cztery spotkania. W sumie Polacy zanotowali tylko jeden triumf. Poza tym jeden remis i już dwie porażki. Przed nami jeszcze dwa spotkania. 22 września 2022 roku zagramy u siebie z Holendrami. Trzy dni potem podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w delegacji z Walijczykami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%