Zamknij

Połamane drzewa, zerwane poszycie dachu. Skutki wczoraszej wichury

12:55, 22.10.2021 | .
Skomentuj Fot. PSP Tuchola
REKLAMA

Wczorajsze wichury w kraju mają tragiczny bilans: śmierć poniosły 4 osoby. Wiele budynków zostało poważnie uszkodzonych. Na szczęście w powiecie tucholskim nikt nie został ranny i straty są niewielkie. Nie oznacza jednak, że nie ma ich wcale - połamane drzewa blokowały drogi, a w Wielkim Mędromierzu wiatr zerwał część poszycia dachu na budynku mieszkalnym.

Wczoraj (w czwartek, 21 października) strażacy z powiatu tucholskiego usuwali skutki wichury. Łącznie, do godz. 20.00 wpłynęło 31 zgłoszeń - zdecydowana większość z nich dotyczyła połamanych drzew i gałęzi. 6 akcji było związanych z uszkodzeniami budynków, przede wszystkim dachów na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i kościołach. Pierwsze zgłoszenia docierały do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Tucholi przed godziną 13.

Szkody w Wielkim Mędromierzu

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Wielkim Mędromierzu (gm. Gostycyn). Wiatr zerwał część poszycia dachu. Zgłoszenie wpłynęło do tucholskiej komendy po godz. 18.00. Jak mówi Arkadiusz Kroll, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi, dziś od rana strażacy kontynuują niesienie pomocy. Wczoraj ze względu na silny wiatr niemożliwe było wykorzystanie podnośnika hydraulicznego. Wykonano prace na wysokości, m.in. zabezpieczono dach Technikum Leśnego, którego opierzenie zostało poderwane.

Ostrzeżenia także dzisiaj!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również dzisiaj ostrzega przed silnym wiatrem. Najmocniej wieje na północy kraju. W powiecie tucholskim obowiązuje 1 stopień zagrożenia. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 20.00. Obecnie w Tucholi wieje wiatr o prędkości około 35 km/h, występują porywy o prędkości ponad 70 km/h (źródło: Skyradar.pl).

Więcej na ten temat napiszemy w kolejnym numerze "Tygodnika Tucholskiego".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%