Zamknij

OSP w gminie Kęsowo: Sprzęt za ponad 40 tys. zł

16:59, 26.12.2020 | K.T
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kęsowo otrzymały właśnie kolejny specjalistyczny sprzęt i umundurowanie. To m.in. defibrylator, węże strażackie, przecinarka czy deska ortopedyczna.

Druhowie coraz częściej dysponowani są przede wszystkim do zdarzeń drogowych, ale też pożarów czy wspomagania działań jednostek PSP. Ponadto ochotnicy stanowią często zabezpieczenie medyczne podczas imprez masowych. Profesjonalny i nowoczesny sprzęt zawsze pozwala jeszcze sprawniej, efektywniej ratować ludzkie życie i zdrowie podczas niebezpiecznych zdarzeń.

Oficjalna, choć ze względu na pandemię bardzo skromna uroczystość przekazania nowego wyposażenia odbyła się w piątek 18 grudnia w remizie OSP Piastoszyn. Druhowie z tej miejscowości otrzymali: defibrylator AED dostosowany także do ratownictwa pediatrycznego, torbę medyczną PSP R1, deskę ortopedyczną, zestaw szyn Kramera oraz rozpieracz kolumnowy do urządzenia hydraulicznego Lucas, który jest już na stanie jednostki. Do OSP Kęsowo trafiły z kolei dwa komplety specjalistycznego umundurowania z hełmami nowego typu oraz dwa węże strażackie. Świąteczne, strażackie "prezenty" otrzymali ponadto druhowie z OSP Drożdzienica i OSP Żalno. Na wyposażeniu pierwszej jednostki znalazły się: bosak dielektryczny, przecinarka do betonu i stali oraz urządzenie hooligan. Do Żalna pojechały dwa komplety umundurowania specjalistycznego wraz z hełmami, obuwiem i rękawicami oraz lampa oświetleniowa.

W piątek przekazano sprzęt o łącznej wartości 43.000 zł. Gminie udało się pozyskać dwa dofinansowania z ministerstwa sprawiedliwości w wysokości 41 tys. zł, 2 tysiące były wkładem własnym samorządu. W tym roku gmina Kęsowo otrzymała dofinansowania na doposażenie jednostek OSP wynoszące ponad 94.000 zł. Zakończono też kolejny etap budowy garażu dla jednostki OSP w Żalnie o wartości 25 000 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Brawa dla OPS i Pana Wójta! 11:33, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%