Zamknij

Bractwo Magneto świętuje 10-lecie! Motocykle zawarczą już w sobotę

10:00, 04.06.2021 | K.T
Skomentuj Fot. Daniel Frymark
REKLAMA

Motocykle będzie można podziwiać na ulicach, choć z uwagi na tlącą się w tle pandemię, trasa parady została skrócona. Jednoślady dojadą do ronda w Tucholi, a następnie wrócą do Żalna. Spotkanie połączone z biesiadą odbędzie się z kolei przy "Restauracji w Borach".

Otwarcie sezonu motocyklowego zawsze jest nie lada gratką dla mieszkańców naszego regionu. Tym bardziej, że na imprezy tego typu czekamy już od bardzo długiego czasu – pandemia nie pozwoliła na zorganizowanie oficjalnych spotkań z fanami jednośladów w maju i czerwcu 2020 roku. Teraz nareszcie będzie to możliwe. Bractwo Motocyklowe Magneto obchodzi okrągłe 10 lat istnienia i w najbliższą sobotę (5 czerwca) będzie świętowało jubileusz. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 zbiórką na parkingu przy restauracji "Zajazd na Rozdrożu" w Żalnie. Spotkają się tam członkowie Magneto oraz wszyscy chętni, zaprzyjaźnieni motocykliści. O 13:00 rozpocznie się z kolei msza święta w kościele w Żalnie. Po jej zakończeniu motocykle wyjadą na ulice i zrobią trochę hałasu. Tradycyjna parada na otwarcie sezonu będzie jednak nieco krótsza niż zazwyczaj. Jak tłumaczy Kamelia Tajl z Bractwa, trwająca pandemia wszystkim dała się we znaki, a uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód nie było możliwe.

Z Żalna wyjeżdżamy około godziny 13:45. Motocykle będą puszczane w odstępach po 15 sztuk. Będziemy jechać do Tucholi, następnie na rondzie w mieście zawrócimy i udamy się z powrotem do Żalna. Planujemy zrobić dwie rundy na trasie

– precyzuje Kamelia Tajl.

Ważna informacja dla mieszkańców jest zatem taka, że motocykle nie pojawią się w tym roku na tucholskim rynku, jak to bywało w poprzednich latach. Jednośladów należy wypatrywać na ulicach miasta. Maszyny będzie można też podziwiać przy "Restauracji w Borach" (jadąc od strony Tucholi przed Żalnem po prawej stronie). Właśnie tam zakończy się parada i jednocześnie rozpocznie dalsza część otwartego dla gości wydarzenia. Na motocyklistów będzie czekał darmowy poczęstunek, zaplanowano ponadto biesiadę z atrakcjami. Pojawią się zaproszeni goście, sceną zawładnie DJ, a motocyklistów odwiedzą również młodzi sportowcy z Gruchała Team. Nie zabraknie wspomnień z 10 lat istnienia Magneto i podsumowań przeprowadzonych dotychczas akcji czy charytatywnych zbiórek.

AKTUALIZACJA:

Fotogaleria z wydarzenia dostępna TUTAJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%