Zamknij

Lubiewo: stwórz dziennik z podróży - zgarnij nagrody!

13:41, 29.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Uczestnicy mają za zadanie przedstawić wyjątkowy opis prawdziwej bądź wymyślonej wyprawy. Ma być ciekawie i oryginalnie. Konkurs ogłoszono w trzech kategoriach wiekowych, a do wygrania są nagrody o łącznej wartości 800 zł.

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo rusza z pierwszym w tym roku projektem pn. "Poznawanie przez podróżowanie". Wszystko rozpoczyna się konkursem literackim pt. "Dziennik z podróży", który będzie trwał m.in. podczas Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa. 

Jakie są główne zasady? Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 8-11 lat, starsze dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat oraz starsza młodzież i dorośli w wieku powyżej 17 lat. Zadaniem uczestników jest stworzenie tytułowego dziennika z podróży. Może być to opis rzeczywistej wyprawy/wycieczki autora lub podróży fikcyjnej, w którą wyrusza np. razem z ulubionym bohaterem literackim. Według regulaminu każda kategoria wiekowa powinna spełniać konkretne warunki ilościowe: 8-11 lat – minimum 30 zdań, np. 3 dni po 10 zdań, 12-16 lat – min. 60 zdań, powyżej 17 lat – min. 100 zdań. Poza tym prace konkursowe muszą zawierać elementy charakterystyczne dla formy, jaką jest dziennik, m.in. osobiste zapiski prowadzone z dnia na dzień, opatrzone datą dzienną i ułożone w sposób chronologiczny (a wszelkie odstępstwa powinny mieć literackie uzasadnienie). Szczegółowe zapisy regulaminu znaleźć można TUTAJ.

Na stronie B-CKiP znajdują się też niezbędne załączniki (karta zgłoszeniowa, RODO i oświadczenie o prawach autorskich), które należy złożyć wraz  z gotowym dziennikiem. Jest na to czas do 10 maja, pracę należy przesłać mailem na adres bckip@lubiewo.pl lub oddać osobiście (wysłać) do B-CKiP w Lubiewie. UWAGA! Jedna osoba może stworzyć jeden dziennik. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 800 zł! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na zakończenie Tygodnia Bibliotek (w piątek, 14 maja po godz. 16:00).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%