Zamknij

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Obchody w Lipowej - ZDJĘCIA

15:57, 01.03.2019 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Ci, którzy chcieli oddać hołd żołnierzom niezłomnym, zebrali się w piątek, 1 marca przy pomniku w Lipowej.

W lesie w Lipowej mieści się pomnik z tablicą upamiętniającą „potyczkę pomiędzy żołnierzami Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" a żołnierzami korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Mieszkańcy pamiętają, że przed laty tekst zamieszczony na tablicy był zgoła inny - głosił bohaterską śmierć żołnierzy KBW w walce z "reakcyjnym podziemiem o utrwalenie władzy ludowej". Tablica została kilka lat temu zdjęta, a pomnik pozostawał przez jakiś czas pusty. Potem założono nową, która jest tam do dziś.

Dzisiaj (w piątek, 1 marca) delegacje składały kwiaty oraz zapalały znicze przy pomniku. Więcej na ten temat będzie można przeczytać w "Tygodniku Tucholskim". Tymczasem zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

MarekMarek

0 0

Czesci i chwala bohaterom!!!!! 15:37, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz