Zamknij

V Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Tucholi

14:20, 19.09.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczne V Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Tucholi nie mogły odbyć się na stadionie. Przyczyną była kapryśna pogoda. Mimo zmian konkurencji uczestnicy bawili się jednak doskonale. Dokładali też starań, by osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Jak co roku Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tucholi zorganizowali Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Zazwyczaj odbywają się one na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, tym razem deszczowa pogoda nieco pokrzyżowała plany. Organizatorzy znaleźli jednak alternatywę - zmagania sportowe odbyły się w hali.

Nieoceniona pomoc wolontariuszy

Igrzyska rozpoczęły się przemarszem. W hali dumnie kroczyli przedstawiciele: WTZ Tuchola, WTZ Chojnice, WTZ Brusy, WTZ Grudziądz i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi. Imprezę poprowadził Dariusz Borzeszkowski. Talent wokalny zaprezentował Mateusz Klunder. W organizacji igrzysk pomogli m.in. wolontariusze z dwóch tucholskich placówek: Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.

Więcej o wydarzeniu piszemy w nowym "Tygodniku Tucholskim". Podajemy też wyniki konkurencji, w których wzięli udział uczestnicy igrzysk.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone